DOLAR 18,5417 0.11%
EURO 18,0101 -0.11%
ALTIN 983,10-0,43
BITCOIN 3613514,55%
İstanbul
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Alparslan Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi gün? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm hangi gün, saat kaçta başlıyor?
  • Haberler10
  • Magazin
  • Alparslan Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi gün? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm hangi gün, saat kaçta başlıyor?

Alparslan Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi gün? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm hangi gün, saat kaçta başlıyor?

ABONE OL
Mayıs 2, 2022 16:12
Alparslan Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi gün? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm hangi gün, saat kaçta başlıyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alparslan Büyük Selçuklu ne vakit? Alparslan: Büyük Selçuklu, Akli Sinema imali imzalı, direktörlüğünü Sedat İnci’nin yaptığı, senaryosunu Emre Konuk’un kaleme aldığı, birinci kısmı 8 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan tarih ve kurgu çeşidindeki Türk televizyon dizisidir. Alparslan Büyük Selçuklu ne vakit, saat kaçta, hangi gün? Alparslan Büyük Selçuklu yeni kısım hangi gün, saat kaçta başlıyor?

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU NE VAKİT, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Alparslan: Büyük Selçuklu her hafta Pazartesi günü saat 20:00 ‘da TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor.

Lakin dizi bugün (2 Mayıs 2022 Pazartesi) ekranlara gelmeyecek. Twitter’dan yapılan açıklamaya nazaran bayram münasebetiyle dizi haftaya yayınlanacak. Bugün TRT 1’de “Bayram Havası” sineması ekranlara gelecek.

TRT 1 2 MAYIS 2022 YAYIN AKIŞI

  • 19:00 – Ana Haber
  • 20:00 – Türk Sineması ”Bayram Havası”
  • 22:30 – Kasaba Hekimi
  • 01:25 – Dengi Dengine

Twitter paylaşımı şöyle:

“Ramazan Bayramı’nın heyecanını yaşadığımız bugün, yeni kısmımızla ekranda değil gönüllerinizde olacağız.

Alparslan Büyük Selçuklu yeni kısmıyla 9 Mayıs Pazartesi günü kaldığı yerden sizlerle olmaya devam edecek.

Keyifli bayramlar dileriz.

@trt1″

Buna nazaran dizinin yeni kısmı haftaya 9 Mayıs Pazartesi günü ekranlara gelecek.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NE?

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan’ın kutlu seyahati…

Büyük Selçuklu Sultanı Tuğrul Beyefendi, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Bunun üzerine Anadolu’ya sefer buyruğu verir. Sefere giden Selçuklu meliklerine gizemli birtakım suikastçılar saldırır. Atağın izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan bir Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça Hatun ortasındaki destansı aşkın birinci kıvılcımı olur. Lakin Alparslan, Akça’nın hoşluğunun arkasında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan problemlerin çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Lakin Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı kusur, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans ordusuyla karşı karşıya gelir. Pasinler Savaşı, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda birinci adım olacaktır.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI KİMLERDİR?

Barış Arduç : Melik Alparslan : Davet Bey’in oğlu, Tuğrul Bey’in yeğenidir.

Fahriye Evcen : Akça Hatun/Aybike : Hasan’ın kızıdır. Küçükken annesi Kekavmenos tarafından öldürülmüş daha sonra Kekavmenos onu Maria isimli kızı olarak yetiştirmiş ve obaya casus olarak göndermiştir. Lakin Akça Hatun kendisinin Türk olduğundan haberdardır. Dizinin 18.bölümünde Gerçek isminin Aybike olduğu öğrenilmiştir.

Mehmet Özgür : Hasan Beyefendi (Nizamülmülk) : Davet Bey’in, Alp Arslan’ın ve Melikşah’ın veziridir. Akça Hatun’un(Aybike) babasıdır.

Sarp Levendoğlu : Romen Diyojen : Bizans İmparatorluğu’nun bir yüzbaşısıdır.

Gizem Karaca : Evdokya : Konstantinopolis Patriği I. Mihail Kirularios’un yeğenidir. Devlet işlerinde Ani Tekfuru Kekavmenos’a yardım eder.

Barış Bağcı : Tuğrul Beyefendi : Davet Bey’in kardeşi, Alparslan’ın amcasıdır. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun birinci hükümdarıdır.

Erdinç Gülener : Davet Beyefendi : Tuğrul Bey’in ağabeyi; Alparslan’ın ve Süleyman’ın babası; Melikşah’ın dedesidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. <a href="http://csamedya.com.tr/">sosyal medya hizmetleri</a>