DOLAR 16,3595 0.03%
EURO 17,5729 0.04%
ALTIN 976,060,37
BITCOIN 473986-2,36%
İstanbul
22°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na verilen ceza sonrası Bursa’daki mitingi İstanbul’a aldı
  • Haberler10
  • Siyaset
  • Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na verilen ceza sonrası Bursa’daki mitingi İstanbul’a aldı

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na verilen ceza sonrası Bursa’daki mitingi İstanbul’a aldı

ABONE OL
Mayıs 12, 2022 19:00
Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na verilen ceza sonrası Bursa’daki mitingi İstanbul’a aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu hakkında 9 yıl evvel attığı tweetler nedeniyle dava açılmıştı. Kaftancıoğlu’nun Yargıtay’daki evrakı bugün karara bağlandı.

4 YIL 11 AY 20 GÜNLÜK CEZA ONANDI

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Canan Kaftancıoğlu’na beş farklı cürümden verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük mahpus cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan kısmını onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki hatadan verilen 4 yıl 2 aylık mahpus cezasını ise bozdu. Buna nazaran, Kaftancıoğlu’na “kamu görevlisine alenen hakaret etme” cürmünden verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” hatalarından verilen 1 yıl 8 aylık mahpus cezası onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na “Cumhurbaşkanına alenen hakaret etme” kabahatinden verilen 2 yıl 4 aylık mahpus cezasını ise 1 yıl 9 aya indirdi ve “düzeltilerek onanmasına” hükmetti. Böylelikle Kaftancıoğlu’nun toplam üç farklı cürümden aldığı 4 yıl 11 ay 20 gün mahpus cezaları onanmış oldu.

CEZAEVİNDE KALMAYACAK

2020 yılında çıkarılan infaz indirimi düzenlemesinden yararlanacak olan Kaftancıoğlu aldığı cezalar nedeniyle cezaevinde kalmayacak. Canan Kaftancıoğlu’nun, kapalı cezaevine girdikten sonra, direkt kontrollü hürlük kararları kapsamında tahliye edilmesi gerekiyor. Kaftancıoğlu’na ayrıyeten siyasi yasak getirildi.

MİTİNGİNİ BURSA’DAN İSTANBUL’A ALDI

Bu kararın akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Kaftancıoğlu’na takviye vermek gayesiyle CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı’na gitti. Burada kendisini bekleyen kalabalık kümeye seslenen Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na dayanak için mitingini Bursa’dan İstanbul’a aldığını söyledi.

“BU GÜRÜLTÜ ELEKTRİĞİ KESİLEN İNSANLARIN GÜRÜLTÜSÜDÜR”

CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları ise şu formda: “Yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum. Sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Lakin zulmün ve küstahlığın son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsüdür. Bu gürültü aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü elektriklerini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir.

“CANAN MERTTİR, YÜREKLİDİR, BİZİMDİR”

Özgürlüğün müziğini söyleyen insanların sesini duyuyor musun?Erdoğan biz göğe baktığımızda sana karşın her şeyin daha düzgüne gideceğini, bu zulmün de son bulacağını bir sefer daha huzur ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini hepimiz biliyoruz. Bütün acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Evet sen zayıfsın biz güçlüyüz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın biz omuz omuza yaşayacağız. Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ın ardında koca bir halk var. Bunu bir an bile aklından çıkarma. Canan merttir, Canan yüreklidir, Canan bizimdir. Herkes duysun! 21 Mayıs günü Bursa’da miting yapacaktık. Buradan duyuyorum artık mitingin adresi Bursa değil İstanbul’dur. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.