1 Kasım seçim gündemi

1 Kasım 2015 Pazar günü belki de Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri yaşanacak. İşin ciddiyeti bugünlerde değil belki ama önümüzdeki haftalarda daha da gün yüzüne çıkacak.
Bu haber 1283 kere okunmuş.05 Temmuz 2015, Pazar - 15:10

1 Kasım 2015 Pazar günü belki de Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri yaşanacak. İşin ciddiyeti bugünlerde değil belki ama önümüzdeki haftalarda daha da gün yüzüne çıkacak.


Seçimlere 1 hafta kalasıya, özellikle Ak Parti cephesinden çok sert siyasi söylemlerin geleceğini düşünüyorum. Öyle sert ki, yapılanlar belki de ülkenin gidişatını değiştirecek derecede olacak. Seçimleri kazanmak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklar.


Ak Parti, son günlerde takip ettiğim kadarıyla, kendilerine siyasi malzeme olabilecek her mevtayı kullandı. Önce karşısına HDP ve Demirtaş’ı alan Erdoğan ve Davutoğlu; sonra Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nu aldı. Putin de onların hedefine girdi bir ara. KKTC’nin yeni cumhurbaşkanı bile siyasi malzeme yapıldı. Toplumu kutuplaştırıp bir cepheye toplamaları için özellikle Paralel, Darbe, Kumpas gibi söylemleri çok fazla duyacağız önümüzdeki günlerde.. Gülen Cemaati’nin damarına damarına basılacak. Onların da tepki vermesi sağlanacak..


Önümüzdeki günlerde özellikle Saadet-BBP ile MHP üzerine farklı şekillerde politikalar geliştirilecek. Ak Parti’nin en önemli oy kaybı, MHP ve Saadet’e gidecek. Bu partiler ne kadar yıpranırsa, Ak Parti’nin oyları o oranda artacak. Bunun bilincinde olan Ak Parti yöneticileri, Saadet-BBP ittifakın şimdiden  “ABD ve Fethullah Gülen’in projesi” olarak adlandırdı. Hükümete yakın medyanın bu yönde haberler yapması ve karalama politikalarına destek vermesini zaten bekliyorduk. Ancak beklemediğim ve beni çok aşırtan çıkış İsmailağa Cemaati’nden geldi. Muhafazakar ve geçmişi temiz olan Saadet Partisi için dün yapılan basın duyurusunda aynen şu ibare yer aldı: “Millet ve ümmet ile ittifak yerine, küresel şer odaklarıyla paralel ittifaklar kuranlar, milletin ve ümmetin değil, küresel servislerin amaçlarına hizmet etmektedirler. İsmailağa Cemaati’nin bu türden bir “proje ittifak” ile hiçbir alakası olamaz.” Şeklindeki açıklama İsmailağa Cemaati’nin Saadet BBP ittifakına oy vereceği yönündeki medyada yer alan haberleri yalanlamak adına yapılan bu açıklama hem Milli görüş camiasını hem de Saadet Partisi ile ittifak yapan Alperenleri önemli ölçüde rencide etmiştir.


Seçim sonuçları üzerine tahminlerimi sonraki yazılarımda belirteceğim. Şu anda kararsız seçmenin henüz karar vermediğini görüyorum. Anket şirketleri tarafından kandırılan vatandaş önümüzdeki haftalarda sağlıklı bir analizin ardından son kararını verecektir. 

Etiketler: seçim   1kasım   anketler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki