1 Kasım seçimlerinde katılım rekoru kırılabilir

7 Haziran seçimlerine katılımın yüksek çıkmasının ardından 1 Kasım seçimlerinde bu oranın yüzde 90'ları bulabileceği tahmin ediliyor.
Bu haber 1224 kere okunmuş.30 Ekim 2015, Cuma - 10:31

YSK (Yüksek Seçim Kurulu) verileri 1 Kasım'da yapılacak erken genel seçimde katılım rekoru kırılabileceği yönünde veriler içeriyor.
 
Son yıllarda süekli artan katılım oranları da değerlendirildiğinde uzmanların ortak görüşü 1 Kasım'da katılım rekoru kırılabilir şeklinde. 1 Kasım'da seçimlere katılım yüzde 90'ı bulabilir.
 
5 ay arayla yeniden seçime giden ve tarihinde ilk kez bu kadar fazla seçimi üst üste yapan Türkiye'de yapılan son araştırmalar ülkede seçim havası olmadığını ancak seçimlere katılmın rekor düzeyde olacağı yönünde. Yapılan son araştırmaya göre "1 Kasım seçimlerinde sandığa gidecek misiniz?" şeklindeki soruya yüzde 90 oranında "Kesinlikle gidceğim" cevabı verildi.
 
Seçimlere katılımın artması Ak Parti'yi olumsuz etkileyecek. Ak Partililer seçimlere katılımın düşük düzeyde kalmasını temenni etse de muhalefet partileri seeçmeni sandığa götürebilmek için büyük çaba harcıyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki