1 Nisan'da Türkiye 4,5G ile tanışacak. Peki bu 4,5G nedir?

Türkiye'de tüm GSM şirketleri 4,5G için hazırlıklarını tamamladı. Müşterilerinin 4,5G'ye geçmeleri için son uyarıları da yaptılar. Kullanıcıları kısa mesaj (SMS) ile 4,5G'ye geçebiliyor. Dünya teknoloji çevrelerinin konuştuğu 4,5G nedir?
Bu haber 2626 kere okunmuş.29 Mart 2016, Salı - 11:56

İnternete bağlanma hızının artışını ve bununla birlikte birçok ek özelliğin getirilmesini kapsayan 4,5G ile bağlantı hızımız 100 ila 150 Mbps'ye kadar yükselecek.  Bağlantı hızının maksimum  375 Mbps'yi görebileceği ifade ediliyor. 2-3 GB bir dosya 1 Dakikada indirilebilecek. Normal bir sinema filmini 1-2 dakika içinde bilgisayarmıza indirebileceğimiz gibi, online 4K (UHD) kalitede bir filmi takılmadan izleyebileceğiz. Yani bu hız ile Türkiye adeta Avrupa ülkelerindeki gibi hızlı internet imkanına sahip olacak.

3G kullanımı ile 2GB bir dosyayı 13 dakikada indirirken, aynı büyüklükte bir dosyayı 4,5G ile 1 dakikada indirebileceğiz. 

4,5G için ilave bir ücret alınacak mı?
İnternet kullanımına farklı bir soluk getirmesi beklenen 4,5G için ek bir ödemeye gerek yok. Bazı GSM şirketlerinin 4,5G masraflarının bir bölümünü kullanıcıya yüklemek için değişik  kampanya adı altında farklı yollara gidebileceği konuşulsa da, esasında 4,5G için ek ücret ödenmeyecek.

SİM Kartı değişikliğine gerek var mı?
4,5G için SİM kartları önemli bir unsur. sistemi kullanmak için zaruri bir şart yok SİM kartları hususunda. Ancak 4,5G'yi etkili kullanmak için yeni SİM kartlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. En az 3 yıl önce alınmış SİM kartlarınızı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Banka şifreleri ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz.
4,5G uyumlu SİM kartına geçiş yapanların bankacılık işlemlerinde sorun yaşamamak için banka müşteri hizmetlerini arayarak ya da ATM’lerde şifre işlemleri mönüsünde yer alan ‘SIM kart bloke kaldırma’ adımını kullanması veya doğrudan şubeden destek alması gerekiyor.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Firdevs
29 Mart 2016, Salı, 12:45
4,5G'nin faturasını kime çıkaracaklar. Siz Mayıs Haziran gibi zamları görün bakalım. Ülkede vatandaşın değil zengin holdinglerin yanında olan bir hükümet var beyler.
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki