2011 seçimlerinde kaset yayınlayanlar şimdi..

Türkiye seçimlere gidiyor. Yine çok gergin bir atmosfer. Toplum barut fıçısı gibi. Nerede patlayacak diye beklenir durumdayız tabir-i caizse.
Bu haber 1407 kere okunmuş.17 Haziran 2014, Salı - 13:45

Bu seçimler bana 2011 seçimlerini hatırlatıyor. Paralel diye adlandırılan kişilerin o dönem yaptıkları aklımdan geçiyor. 

MHP’siz bir Meclis için neler neler yaptılar değil mi? 2011 genel seçimlerinde siyasete ahlaksızlıklar damgasını vurmuştu.

MHP'lilere yönelik kaset skandallarının amacı neydi?

Ak Parti ve HDP’nin olduğu, CHP’nin de dışlandığı bir Meclis hem dış güçlerin, hem o yapının, hem PKK’nın, hem de Ak Partililerin çok istediği bir tabloydu.

Bu tabloyu oluşturmak için çook çaba harcadı birileri. MHP’li üst düzey isimlerin uygunsuz çekilmiş video kasetleri servis edildi. İslamiyetle uzaktan yakından alakası olmayan bu yapının amacı, ülkeyi kendi eline almaktı belli ki. Yönetimde kendisinin egemen olmasıydı.

“Farklı Ülkücüler” adı altında yayınlandı o seks kasetleri.

Kimdi bu kişiler? Ortaya çıkarıldı mı? Türk siyasetini elleriyle dizayn etmekti hedefleri. Toplum yine de sağduyulu davrandı ve kasetlerle fikrini çok fazla değiştirmedi. 

2011 seçim sonuçlarıyla 2007 seçim sonuçlarını karşılaştırdım. HDP bazı bölgelerde yüzde 1000’in üzerinde oy artışı yaşamış. Ak Parti oylarını artırmış, CHP oyları kısmi olarak artmış ama MHP oyları düşmüş. MHP oylarını düşürmek ve Meclis dışı bırakmak için çabalayanlar şimdi bakıyorum da MHP’li vekillerin kendilerine destek olması için ellerinden geleni yapıyorlar. MHP mitingleri canlı olarak veriliyor, haber sitelerinde, gazetelerinde manşette MHP’liler var.

MHP'nin TBMM'de zayıf kalması, son 5 yılda yaşanan olumsuzlukların ortaya çıkmasına neden oldu. Peki ya MHP o kaset darbelerinden sonra Meclis dışı kalsaydı?

Kasetleri tezgahlayanlar şimdi mutlu mu acaba?

Hani bir söz vardır ya: Susma, sustukça, sıra sana gelecek. İşte şimdi sıra sizde..

İnsanlarda en olması gereken vasıf hiç şüphesiz karakterdir. Karaktersiz olanlardan her şey beklenir. Dün kendi çıkarların için en aşağılık iftiralar attığın kişilere, yine kendi çıkarın için şimdi elini uzanıyorsan, en aşağılık kişisindir.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki