Acun Ilıcalı'nın İşte Benim Stilim'ine RTÜK darbesi

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'in Türk ahlakını ayaklar altına alan ve açık giyinmeyi özendiren popüler yarışma programı İşte Benim Stilim'e gelen şikayetler üzerine RTÜK kanala ceza verdi.
Bu haber 2769 kere okunmuş.21 Şubat 2016, Pazar - 17:17

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'in Türk ahlakını ayaklar altına alan ve açık giyinmeyi özendiren popüler yarışma programı İşte Benim Stilim'e gelen şikayetler üzerine RTÜK kanala ceza verdi. Daha çok ahlaki boyutuyla tartışılsa da RTÜK'ün 365 Bin TL ceza vermesinin nedeni markayı özendirme ve kadının aşağılanması şikayeti oldu.
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen başarılı sunucu Acun Ilıcalı bir süre önce TV8'i satın alarak medya patronu olmuştu. Acun'un kanalı almasının ardından haber ağırlıklı programları kaldırarak sadece eğlence, yarışma ve Türk gençliğini uyutmaya ve uyuşturmaya yönelik programlara ağırlık verildi. En çok izlenenler sıralamasında haftanın birçok günü ilk sırada yer alan TV8 en pahalı televizyon kanallarından biri haline geldi.
 
İşte Benim Stilim adlı yarışmasında jüriler tarafından yarışmacıların aşağılandığı yönündeki şikayeti değerlendiren RTÜK üyeleri kanala 365 Bin TL para cezası verdi.

Etiketler: acun ılıcalı   RTÜK   ceza   TV8 reyting  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki