Ak Parti kaybedecek, MHP kazanacak öyle mi?

Siyaset kulislerinde ittifak söylentileri artık yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. En açık seçik çağrıyı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı.
Bu haber 1064 kere okunmuş.14 Kasım 2015, Cumartesi - 14:09

 Siyaset kulislerinde ittifak söylentileri artık yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. En açık seçik çağrıyı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. DSP'ye birleşme çağrısı yapan Kılıçdaroğlu "Gerekirse 84 yılık logomuzun köşesine güvercini de koyarız" dedi. ÖDP Genel Başkanının da CHP'den aday gösterileceği konuşulurken, Kılıçdaroğlu'nun ittifaklar için elinden geleni yapmaya çalıştığı görülüyor. Seçmenden ittifaklara sıcak bakanlar daha ağırlıkta. Partinin ideolojisine aykırı partilerle olmadıktan sonra, ittifaka sıcak baktıkları biliniyor.

Sıra MHP-BBP ittifakında
İki partinin ideri bir ileri bir geri açıklamalarla ittifak beklentilerini sürüncemede bıramış gibi görünüyor. İttifaka hevesli olan tarafın BBP olduğu görülürken, tabandan MHP yönetimine tepki yağıyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan ankette "MHP ve BBP ittifakına" yüzde 95 oranında destek olduğu ortaya çıkmıştı. MHP yönetiminin ve özellikle Devlet Bahçeli'nin neden çağrılara kulak tıkadığı da anlaşılamıyor.

Böyle giderse sonuç belli
7 Haziran seçimlerinde oy patlaması yapacağı söylenen MHP'nin önemli bir adım atmadıktan sonra, sinerji yaratmadan oyunu artırmasına namümkün diyorum. Ortaya bir proje sunmadan, sırf Ak Parti'nin yıpranmasından dolayı oy patlaması yapacağını beklemek boş umuttan başka bir şey değil. Bahçeli gözle görülür ne yapmış? Ak Parti kaybedecek, MHP kazanacak öyle mi? Hiç de değil.

Oy verecek kimse yok diye mecburen verilen yüzde 13-14'lük oranın üzerine çıkmak için "Bir adım atın" diyorum.. Yoksa seçim gecesi yine suçu vatandaşa yıkmayı mı planlıyorsunuz?

Etiketler: ak parti   MHP   seçim sonucu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki