Akşama ne yemek yapsam?

Kadınların en kararsız olduğu konulardan biri de yemek tercihine karar vermektir.
Bu haber 2978 kere okunmuş.30 Kasım 2015, Pazartesi - 00:09

Kahvaltılık için neyse bir şeyler hazırlıyorsunuz ama akşam yemeğine ne yapacağınız konusunda bir kararsızlığa düşüyorsunuz. Hele de  çalışan bir bayansanız, eşler arasında bir yemek polemiği çıkıveriyor.


Eşler arasında yemek konusunun sorun olmaması için bir dizi önlem alıyorum. Öncelikle eşlerin ikisi de çalışıyorsa, yemek konusunda önceden bir anlaşma yapmanız lazım. Eğer önceden konuyu bir açıklığa kavuşturmadıysanız kavga, gürültü, huzursuzluk ve en sonunda boşanmayla sonuçlanıyor bu tartışmalar. En iyisi dediğim gibi yapmanız. Konuyu baştan çözmeniz.


En başta anlaştığınız urumlarda bile sorunlar bitmiyor. Kadının görevi yemek yapmaktır (!) anlayışını henüz üzerimizden atamamışız. Dünya değişse de biz hala o kafada devam ediyoruz. Evet çok uzattım galiba, akşam yemeğine ne yapmalısınız konusu başlı başına bir sorun. Vitamin türüne göre bir liste yaptığınızda bu konuda çok fazla sorun yaşamıyorsunuz. Haftanın 5 gününü böyle bir planla geçirebilirseniz, hafta sonunu öyle ya da böyle atlatırsınız. Kadınlar robot değildir. Onların da insan olduğunu unutmamak dileklerimle..

Fatma Özsoy

Etiketler: yemek   tarifi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki