Avrupalı gurbetçilerle buluşma

Sayın başbakanımız Almanya'nın Köln şehriyle başlayan gurbetçilerle buluşma toplantıları geçtiğimiz günlerde Avusturya ve Fransa ile devam etti.
Bu haber 955 kere okunmuş.14 Temmuz 2015, Salı - 14:12

 Sayın başbakanımız Almanya'nın Köln şehriyle başlayan  gurbetçilerle buluşma toplantıları geçtiğimiz günlerde Avusturya ve Fransa ile devam etti.

Bugüne kadar ki siyasetçilerimiz arasında sayın başbakanımızı ayıran en önemli farklardan biriside dünyaya geniş bakış açısıdır.  Bu vizyonu ile başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok yerinde "dik duran", "eğilip bükülmeyen" siyasetçi olarak biliniyor. 

Avusturya'nın genç dışişleri bakanı, başbakanımız Avusturya'ya gelmeden önce başbakanımıza "Erdoğan'ı açıkça uyarıyorum." diyerek, aslında Avrupa'nın sayın başbakanımızdan nasıl korktuğunu, Avrupa da yaşayan gurbetçilerimizin kontrolünün Türkiye'ye geçmesi korkusunu ifade ediyordu.

Son olarak  Fransa'ya giden başbakanımızı protesto etmek için toplananlar, nasıl bir güç tarafından yönetildiklerini gözler önüne serdiler. protestoya toplanalar: Ulusalcı muhalefet, taşnaklar ve pkk...

Sayın başbakanımıza karşı kimlerin iş birliği yaptığı gayet ortada. Buna rağmen, bunları görmeyenler, Başbakanımızın hem dış siyasetini hem iç siyasetini eleştirmekten geri durmuyorlar. Her zaman fırsat kolluyorlar. Nerden, nasıl kara çalarız diye...

Sayın başbakanımız büyük bir hamaset örneği göstererek Avrupalı gurbetçilere sahip çıkıyor, onların haklarını arıyor. Ama muhalefet bu durumu içine sindiremiyor. çünkü avrupalı kodamanlar,  içerdeki iş birlikçilerine sürekli olarak ara gazı vererek sayın başbakanımızı halk nezdinde kötü göstermeye çalışıyorlar. Gazatelerin sadece attıkları başlıklara bakarak bu buluşmalara ne gözle, kimin gözü ile baktıklarını anlamak içşin yeterlidir.

Avrupa Türk demokratları Birliği (UETD) Avrupalı gurbetçilerimizin haklarının korunması yönünde  çok ciddi  çalışmalar yapıyor. Ama bu işin mutlaka Türkiye ayağı olması için sayın başbakanımızı 10. kuruluş yıl dönümlerinde Avrupa da Türklerin yoğun yaşadığı ülkeler ve şehirlere davet ederek köklerine sahip olup yaşadıkları yere uyumları için çalışıyorlar. Sayın başbakanımızda bu vesile ile Avrupalı gurbetçilerimizle buluştu.

Bu gelişmeler bizi memnun edeceği yerde, nedense bazıları bunun da altında başka buzağılar arıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki