Başbakan Erdoğan Türbana Taktı

Başbakan Erdoğan'ın BBC'yi eleştirmek için söylediği bu sözler gündeme bomba gibi düştü.
Bu haber 1648 kere okunmuş.27 Mayıs 2014, Salı - 21:15

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında Soma'da yabancı bir ajansın iki kadınla yaptığı röportaja çok sert çıktı.

Erdoğan BBC’nin Soma’da maden faciası sonrasında ilçede bir başörtülü kadınla yaptığı röportajın yalan olduğu iddiasını sürdürdü.

Erdoğan, “Aslında bu kadınlar başı açık. İkisinin de başlarını örtüyor, üstü şişhane altı kaval” dedi.

BBC’YE: “ASLINDA BU KADINLAR BAŞI AÇIK. İKİSİNİN DE BAŞLARINI ÖRTÜYOR”

Bazı medya kuruluşlarını eleştiren Erdoğan; “Uluslararası basın kuruluşlarının bazı Türk muhabirlerinin de gazetecilik namusunu, meslek şerefini bir kenara bırakıp, bu kampanyalara dahil olduklarını da biliyoruz. En son Soma’da, uluslararası bir medya kuruluşunun muhabiri olan Türk gazetecinin, bakın bunun altını çiziyorum, 2 kadını figüran olarak kullandığını, yalan haber yaparak bütün dünyaya servis ettiğini gördük. Aslında bu kadınlar başı açık. İkisinin de başlarını örtüyor, üstü şişhane altı kaval. Sırıtıyor, ya olduğun gibi görün ya göründüğü gibi ol. Bununla güya, bizim insanımızı dünyada farklı gösterecek, böyle bir gayretin içersine giriyor. Ama devran değişti, o bu tür dezenformasyon yapmak suretiyle aleyhe bir kampanya yapacağını zannederken tabi suçüstü yakalanıyor. Gezi olayları esnasında, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri esnasında bu ve benzer muhabirlerin davalarına hizmet için mesleki onurlarını nasıl çiğnediklerin gördük” dedi.
 

Etiketler: başbakan   erdoğan  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki