Başörtüsü serbest oldu, Türkiye parçalanır!

Başlığı görünce hemen kızacak bazıları. Kinaye olduğunu anlayan diğerleri de kızacaktır muhtemelen.
Bu haber 1034 kere okunmuş.17 Aralık 2015, Perşembe - 10:24
Haberin Foto Galerisi

Başlığı görünce hemen kızacak bazıları. Kinaye olduğunu anlayan diğerleri de kızacaktır muhtemelen.

Yahu ben bu CHP'nin siyasi manevralarına bir türlü akıl erdiremiyorum. Ak Parti hükumet olarak o kadar yanlış adımlar attı ki, muhalefetin bu yanlışlardan sonra sine-i millete döneceğini ve erken seçimlere gidilebileceğini düşündüm. Ama muhalefet koltuktan kalkıp da seçime gidebilme cesaretini göstermedi.

Ak Parti'nin bir bakıma seçmenini mutlu etmek bir bakıma da sorunları çözmek adına attığı nadir adımlardan biri olan başörtüsü konsuunda CHP'nin kopardığı yargarayı, çok tehikeli adımlar atıldığında; örneğin Suriye sınırımızın tamamının İsrailli firmaya verildiğinde, Soykırım'ın anayasamıza girmsinde, Işid ile mücadele bahanesiyle Amerika ve Avrupa devletlerinin sınırımızın dibini silahlandırmasına hiç tepkisi olmadı.

Hüseyin Çelik'in "Kürdistan kurulursa ilk biz tanırız" açıklamasına MHP'den bile bir tepki gelmedi. Ancak  hala neden, herkesin çözülesini istediği başörtüsü konusunda, "Laik düzen" yıkılır korkusuyla ayaklanamsını, milletin hoş görmediğini bildiği halde Ak Parti'ye pirim verdiğini anlamış değilim.

Onlarca yanlışta sesini çıkarmayan muhalefet, milletin mutabık olduğu konularda tersine tersine eleştiri yapıyor. 2007 seçimlerinde muhalefet neden tokat yedi halktan? DYP ve Anavatan neden silindi gitti? Çünkü Başörtüsü konusunda halkın istemediğini zorla yapmaya çalıştılar. Şöyle mantıklı biri çıksa da şu CHP'ye biraz akıl fikir verse, mantıklı çıkışlar yapsalar..

Ayrıca..

Hükumet üyelerinden gelen "Süreç" kelimesinin içinde geçtiği cümleler midemi bulandırıyor.  Ülkenin o kadar sorunu varken, hayal mi gerçek mi, taviz mi, yoksa başka birşey mi olduğunu bilmediğimiz "Süreç iyi gidiyor vs" açıklamaları artık midemi ağrıtıyor..

Eyy Bahçeli..

Sayın Bahçeli, size nacizane bir tavsiyem olacak. Lütfen partiyi daha fazla eritmeden istifa edin ve olağanüstü bir kurultay yapın. Konuştuğum milliyetçi arkadaşlar "Bahçeli giderse oy veririm" çizgisindeler. Sizin gidişinizi bekliyorlar.. 2015'te yeni bir mağlubiyet istemiyorsanız şimdiden düşünün derim..


Ey Mahir Bey..

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Belli bir zümrenin" kazanması halinde HSYK seçimlerini gayri meşru sayacaklarını söyledi. Yorum yok...

 

Faik Meşe / Aydın

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki