Böylece Başkanlık Sistemi garanti edildi

Seçim ve referandum sonuçlarını takip eden tek özel ajan olan Cihan Haber Ajansı'na da el konulması, Başkanlık Sistemi ile ilgili referandum sonuçlarını şimdiden belli etti bile. Yeni rejim Başkanlık Sistemi. Yeni Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan.
Bu haber 1402 kere okunmuş.06 Mart 2016, Pazar - 11:38

Seçim ve referandum sonuçlarını takip eden tek özel ajan olan Cihan Haber Ajansı'na da el konulması, Başkanlık Sistemi ile ilgili referandum sonuçlarını şimdiden belli etti bile. Yeni rejim Başkanlık SistemiYeni Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Türkiye'nin en büyük 3 haber ajansından biri olan Cihan Haber Ajansı kapatıldı. Cihan çalışanları Zaman Gazetesi'ne kayyım atanması sonrası haberlerde özellikle bu konuyu işlemiş ve gündemde tutmaya çalışmıştı. Kayyım eleştirilerine gözdağı vermek isteyen yetkililer Cihan Haber Ajansı'nın aboneleri ile bağlantısını kesti. Çalışanların iletişim bilgileri silindi. 

Fethullah Gülen Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Cihan Haber Ajansı (CHA) grubun en büyük basın organı olan Zaman Gazetesi'ne kayyım atanmasının ardından tepki dolau haberler geçmişti. Binlerce abonenin onlarcasında haber olan bu içerikler hükumet yetkililerini de kızdrıdı. Cihan Haber Ajansı'nın aboneleri ile bağlantısı kesildi. binlerce aboneye dünden bu yana haber akışı kapatıldı. 

İçerideki kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görevden almalar tamamlanıp yerlerine geçici atamalar yapıldıktan sonra abonelere haber akışları devam ettirilecek.

Erken seçim ve referandum gibi seçeneklerin konuşulduğu şu günlerde seçim sonuçlarını takip eden tek özel ajans olan Cihan Haber Ajansı'na da el konulması, seçim sonuçlarının şimdiden belli olduğu yönünde yorumlanıyor. Başkanlık Sistemi çin 330 milletvekilinin desteği olması yeterli olacak. Çünkü seçim ve referandum sonuçlarını sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'nin güdümünde olan Anadolu Ajansı (AA) takip edecek.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Hakan
06 Mart 2016, Pazar, 13:11
Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner demiş atalarımız.O kadar masum insanı hapse tıktırdınız beraber. Bazıları kahrından öldü. Birçoğu da o yaftalamaya dayanamadı, hayata küstü. Keşke sadece siz yansanız bu hatanızdan ötürü. tüm ülkeyi ateşe attınız.
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki