Bu ilaçların fiyat denetimini kim yapıyor?

Dünkü haberlerde Paralel Yapının 2,5 milyar dolarlık ilaç vurgununu duyduktan sonra aklıma yaşadığım bir ilaç alışverişi geldi.
Bu haber 1139 kere okunmuş.01 Aralık 2015, Salı - 17:54

 Dünkü haberlerde Paralel Yapının 2,5 milyar dolarlık ilaç vurgununu duyduktan sonra aklıma yaşadığım bir ilaç alışverişi geldi.

Hastalığımdan dolayı doktora gittim. Doktor muayene etti ve 3 adet ilaç yazdı bana. Şu eczaneden al bu ilaçları dedi. Evimizin yakınında başka bir eczane vardı. Gittim reçeteyi verdim. Üç ilacın hiç biri de  o eczanede yoktu. Yanında bir eczane daha vardı. Oraya gittim. Yine aynı cevabı aldım. Doktorun yazdığı 3 ilacın 3'ü de yoktu.

Hastalığım ilerlemesin diye gittim doktorun dediği eczaneye. İlaçların tümünü aldım. Hepsi de bu eczanede vardı. Ancak ilaçların fiyatını duyunca ağzım açık kaldı. Her bir ilaç için 52, 53 ve 57 lira istediler. Yanımda o kadar para yoktu. Kredi kartından çektireyim diye kartımı çıkardım. Eczanede çalışan şahıs "Ağzı düz 160 lira çekelim" dedi. İlk kez eczanede indirim yapıldığına şahit oldum.

Tabi bu kadar para ödedim durur muyum. Gittim internetten araştırdım. İlaç internette de aynı fiyata mı satılıyor diye. Tahmin edin internette ilaçların fiyatı ne kadar? 3'ünü bulamadım da 2 ilacı buldum. 52 lira olan 26,90 lira, 53 lira olan da 24,90 lira. Yani ilaçları eczane iki kat fiyatına satmış bana.

Bunu kim denetliyor? Neden eczanede bu kadar pahalı? Keyfi mi satılıyor bu ilaçlar böyle? İnternetten aldığım yerde de KDV dahil fiyatı. Yani vergi derseniz vergisini de veriyorlar. anlayamadığım bu ülkede bir şeyin denetlenmesi için illaki bir facia mı olması lazım? Milletin bu şekilde yolunmasına neden yetkililer sessiz kalıyor?

Etiketler: ilaç  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki