Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar için devrede

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar krizi ile ilgili taraflarla telefonda görüştü.
Bu haber 2266 kere okunmuş.19 Haziran 2017, Pazartesi - 03:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katar krizi ile ilgili taraflarla telefonda görüştü. Türkiye'nin en önemli müttefiklerinden biri olan katar son günlerde Arap dünyasının tepkisi ile karşı karşıya kaldı. Abd başkanı Donald Trump Arabistan'daydı gezisinde krala konuyla İlgili destek vermiş ve Suudi Arabistan elini güçlendirdiği için düşman olarak gördüğü Katar'dan kurtulma planları yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katar krizini çözmek için kolları sıvadı. Bölgenin en güçlü ülkesi konumunda olan Türkiye Suriye konusunda Her ne kadar desteksiz kalsa da Katar'a uygulanan ekonomik ambargolar başlamadan önce bu ambargolara kalabilmek için mevkidaşlarıyla telefonda görüştü. Erdoğan, Fransa cumhurbaşkanı Makrom, Endonezya devlet başkanı Jaco, Malezya başkanı necip tun ve Lübnan başbakanı Sait Hariri ile telefonda görüşme fırsatı buldu.

Cumurbaşkanı Recep tayip Erdoğan'ın bölgenin sorunlarını görüştü mevkidaşlarını aktardı bildirildi. Cumhurbaşkanı dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olan Rusya devlet başkanı Putin ile de geçtiğimiz günlerde görüşmüştü. Dünyanın ekonomisini de etkilemesi beklenen katar krizinin bir an önce çözülmesi için elinde gelen çabayı sarf eden Erdoğan'ın çabalarının sonuç verip vermeyeceği merak ediliyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki