Darbeciler yine darbe hazırlığında!

Kim demiş ülke çöküşe gidiyor diye. Ekonominin bozulduğunu iddia edenler halt etmiş. İnsanlarımız iş buluyor, iş beğenmiyor. 846 liralık asgari ücreti insanlar nereye harcayacağını şaşırıyor. Her ay bir iş mi kursa? Neye yatırım yapsa da 846 lirayı değerlendirse.
Bu haber 898 kere okunmuş.12 Ağustos 2015, Çarşamba - 18:52

Kim demiş ülke çöküşe gidiyor diye. Ekonominin bozulduğunu iddia edenler halt etmiş. İnsanlarımız iş buluyor, iş beğenmiyor. 846 liralık asgari ücreti insanlar nereye harcayacağını şaşırıyor. Her ay bir iş mi kursa? Neye yatırım yapsa da 846 lirayı değerlendirse.


Enflasyon öylesine düşmüş, Türk Lirası o biçim değerlenmiş ki anlatamam. Pazar alışverişini 1 liraya tamamlıyorsunuz. Ayda 4 kez pazara çıksanız, o bile 5 lirayı bulmuyor. Ev kirası deseniz 10 lira. 3 çocuğunuz var ve hepsini okutuyorsunuz. Toplasanız onlar için de 30 lira masraf oluyor. Giyim için de hadi aylık 20 liranız gitsin. 64 liraya tüm her şeyi hallettiniz. Geriye kaldı mı 782 liranız. Ne yapacaksınız bu kadar parayı her ay değil mi ama? En iyisi borsaya yatırın ya da altın alıp yastık altına koyun.


Bu halkın da gözü doymuyor canım. Aldıkları parayı sere serpe harcasalar da ellerinde 782 liraları kalıyor. Daha ne istiyorlar bunlar. Allah’tan belalarını mı istiyorlar yoksa. Ortadoğu’da en müreffeh ülke biziz. Avrupa batmış. Amerika krize girmiş. İspanya ve Yunanistan iflas bayrağını çekmişler. Bir de bize bakın hele. Yediğimiz önümüzde, yemediğimiz arkamızda.


Beceriksiz muhalefet
Bir de çıkmış muhalefet partileri hükumeti suçluyorlar. Halkın içine girip de insanlarla buluşmuyorlar ki, durumlarından haberdar olsunlar. Nasıl refah içinde yaşadıklarını görsünler. Bakın Başbakanımız Tunceli’ye de, Diyarbakır’a da gidiyor, “halkın içine nasıl girilir” gösteriyor hem muhalefete hem de dünyaya. CHP ve MHP, siz de biraz halkın içine girin, korkmayın canım bu kadar. Halktan kopuk yaşamayın.


Zenginliğimiz hala da görmediyseniz..
Halkın içine girip de göremiyorsanız, azıcık televizyon izleyin yahu. Ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu. Kim demiş ülkede “kriz var”, “yaşam koşulları zor”, “işsizlik” var diye? Vallaha külliyen yalan. Yalan abisi yalan.


Eğer ülkede yaşam zor olsa:
Cumhurbaşkanına 1,5 milyar dolara, 1000 odalı saray yapabilir miydik?
Altın varaklı su bardaklarına 1000 lira verebilir miydik?
Uygun düşürüp, her koltuğu 70000 liradan kapatabilir miydik?
Milletvekillerine makam arabası, makam şoförü tahsis etmeye kalkar mıydık?
2015 yılı gelmeden Avrupa’dan sıfır kilometre araçlar sipariş edebilir miydik?
Cumhurbaşkanımız külüstür bir uçakla gidiyordu. 450 milyon (Trilyon) liraya yeni VİP bir uçak ısmarlayabilir miydik?
Ayrıca cumhurbaşkanımıza 2015 Model Mercedes s600 alabilir miydik?


Siz boş konuşuyorsunuz Ey Geziciler, Eyy Faiz Lobisi, Eyy Paralelciler ve Eyy Hâşimî Kılıç.. Biliyoruz derdiniz halkla falan değil. Hükumetimize darbe yapmayı düşünüyorsunuz. Varsa bir derdiniz cüppenizi çıkarın, sarığınızı çıkarın siyasete girin de boyunuzun ölçüsünü alıversinler. Önce bir halkın içine girin, sonra eleştirin yahu.  


Haa bu arada unutmadan belirteyim. Yüzde 10 barajını kaldırmak isteyenler de darbecidir. Amaçları da hükûmete darbe yapmak.  Yüzde 10 barajını her ne kadar darbeciler getirmişse de kaldırmak isteyenler de en az onlar kadar darbecidir.
  

Etiketler: darbe   darbeci  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki