Dolar düştü, vatandaş mutlu mu oldu?

Yıllardır insanımız öyle bir sömürülüyor ki anlatamam. Sömürenler sadece zengin işadamları, para babaları değil. Artık seçtiğin vekil de seni o para babalarıyla birlikte sömürüyor.
Bu haber 1073 kere okunmuş.22 Kasım 2015, Pazar - 13:19

Başkanlık Sistemi gelirse bu sorun çözülür mü bilemem. Bizdeki sorun aslında zihniyet sorunu. Onursuzluk, haysiyetsizlik almış başını gidiyor. Medyanın önünde birkaç yıl önce konuştuklarını, sırf menfaat uğruna yalayabilenler temsil ediyor bizi.


İnsanımız nasıl sömürülüyor?


Dolar düştü sömür.
Ülkemiz gelişiyor dolar düştü, Türk Liramız değerleniyor diye sevinirken zamlar peş peşe geliyor.” Ne oluyor? Neden zam yapıyorsunuz?” Diye sorduğumuzda “Dolar düştüğünden, ithalat yapan işadamlarımız zarara uğradı. Kayıplarını gidermek için zamlı fiyatlarla satışa aşlayarak zararlarını en aza indirmeye çalıştılar” savunmasını duyuyoruz.


Dolar yükseldi, yine sömür.
Bugünlerde olduğu gibi dolar yükseliyor ve her şeye, iğneden ipliğe zam geliyor. Yani doları yönetemeyenler, çıkış yolunu vatandaşın cebinde buluyor. Milletin ne zorlukla kazandığı üç kuruşa göz dikiyorlar. Vatandaş soruyor. “Ne oldu ki, bu defa niye zam yaptınız?” Savunma gecikmiyor. “Ya işte, işadamlarımız dolar üzerinden borçlandığından, dolar artınca doğal olarak borçları da artıyor. Zarara uğramamak için haklı olarak zam yapıyorlar.”


Havalar sıcak giderse zam..
Yazın havalar sıcak gidiyor. Meyve ve sebzeye anında zam geliyor. Ne oldu da zam yapıyorsunuz abisi? Ama haklılar canım. Sıcaklar meyve sebzeyi dalında kurut. Bunun acısını da vatandaştan çıkarsınlar varsın.


Havalar soğuk gitti, ver zamı hadi..
Havalar soğuk gidince yine 3 liralık bir ürün, 10 lira oluyor. Vatandaş veryansın ediyor. Yine mi zam yahu? Evet maalesef yine zam. Peki bunun gerekçesini sormayacak mıyız? Sormaya gerek yok. Havalar soğuk gittiğinden, ürünler olgunlaşamadı.


Kurban yaklaştı ete zam..
İki adet dini bayramımız var. Birisi de birçok vatandaşımızın midesinin ilk kez et görmesi hasebiyle ekonomik bir önem de taşıyor. Kurbanlık almaya gidiyorsunuz. Ateş pahası. E peki bunun sebebi nedir diyoruz. Sorumlu bu kez de stokçular. Hayvanları kesim için toplamışlar, kurban için hayvan kalmamış. Yani sorumlu yine ülkeyi yönetenler değil, dikkatinize sunarım.


Don olur, sel gider, güneş çıkar, sıcak olur. Çin’de deprem olur, Hindistan’da tsnami olur. Japonya’da fabrika yanar. Buralardan ticaret yapan işadamları zararların tamamı millete yükler. Günah keçiniz bu millet mi sizin? Ülkeyi yönetemiyorsanız defolun gidin. Hayat pahalılığını önlemek yerine, zamları millete yüklemeyle ülke yönetilmez. Kendiniz ve yandaşlarınıza, vatandaşın parasını peşkeş çektiğiniz yeter artık.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki