Erdoğan Başkanlık Sistemi'ne karar verdi

1 Kasım seçimlerinin ardından yeni bir anayasa ve yeni bir rejim için medya üzerinden nabız yoklayan Cumhurbaşkanlığı kaynakları artık fiili adımlar da atmaya başlayacak
Bu haber 1315 kere okunmuş.01 Mart 2016, Salı - 12:11

1 Kasım seçimlerinin ardından yeni bir anayasa ve yeni bir rejim için medya üzerinden nabız yoklayan Cumhurbaşkanlığı kaynakları artık fiili adımlar da atmaya başlayacak. Ak Partililer Başkanlık Sistemi için partililer ve seçmeni de ikna etme yoluna gidecek.

Terör sorununun ayyuka çıktığı şu günlerde Suriye konusunda da yalnız kalan Ak Parti hükumeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bir rejim ile dış siyasette de söz sahibi olmayı hedefliyor. Bir süredir sadece söylemde olan Başkanlık Sistemi için Ak Partililer çalışmalarına başladı bile. Birçok siyasi ismin seçmene Başkanlık Sistemini ve neden Türkiye için gerekli olduğunu anlatmaya başladı. 

Sahaya inip seçmenin yakın markaja alınması talimatının verildiği, terör gündeminin gölgesinde de olsa Başkanlık Sistemi ile ülkenin bu karmaşık durumdan kurtulabileceğinin ve aydınlık yarınlara ulaşabileceğinin anlatıldığı ikna toplantıları tüm ülke sathına yayılacak. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'ın çifte referandum çıkışının ardından Erdoğan'ın aklından geçenlerin ortaya çıktığı ifade ediliyor. Başkanlık için Ak Partililer anayasa değişikliği teklifi verecek. 330 Milletvekilinin üzerinde oy alındığında da değişiklik referanduma sunulacak. 

Ak Parti bir seçim çalışmasına daha başlayacak. 2017 yılı başında referandumun yapılması ve ülkedeki parlamenter sistemin yerine Başkanlık Sistemi'nin getirilmesi hedefleniyor. Muhalefet partilerinde de liderlik sıkıntısı yaşandığından Ak Parti'nin Başkanlık Sistemi ısrarında başarılı olması bekleniyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki