Erdoğan Gül'e Davutoğlu'nun koltuğunu teklif etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gül görüşmesinde Erdoğan, Abdullah Gül'e Başbakan Davutoğlu'nun koltuğunu teklif etti.
Bu haber 4410 kere okunmuş.14 Şubat 2016, Pazar - 14:08

Son aylarda Ak Parti'de iç muhalefetin Erdoğan'a karşı hareketlenmesi ve Ak Parti'nin en önemli iki isminin açıklamalarıyla Erdoğan ve taraftarlarını kızdırması, tam da yeni bir parti çıkması beklenen bu gerilimli ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile biraraya geldi. Ahmet Takan'a göre görüşme teklifi zor durumda kalan Erdoğan'dan geldi. Görüşmede de çok önemli tekliflerde bulundu Erdoğan.
 
Bu görüşme sonrası medyada çok şeyler yazıldı çizildi. Ancak en önemli iddiayı Abdullah Gül'ün eski danışmanlarından Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan dillendirdi. Hem Saray kaynaklarına hem de Abdullah Gül'e yakın kaynaklara dayandırdığı iddialarına göre "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gül'e Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koltuğunu, yeni dönemde de Başkan Yardımcısı olmasını teklif etti." Gül'e yakın kaynaklara Gül, bu tekliflere sıcak bakmadı. Ancak Saray kaynakları ise tam tersini söylüyor. Gül, Erdoğan'ın teklifine sıcak.
 
İşte Ahmet Takan'ın çok konuşulacak o yazısındaki o bölüm:
 
"Görüşmede, R. Erdoğan, "son çıkışların arkasında senin olduğunu biliyorum. Ne istiyorsun diyerek" açıktan pazarlığa girdi. Abdullah Gül, her zamanki gibi açıktan pazarlığa girmeden yapılan yanlışları ortaya koyarak Erdoğan'ın kabul edemeyeceği şartlar öne sürdü; "başkanlıktan vazgeç, çözüm sürecini devam ettir, Ali Babacan'ın ekonomi modelinden sapma" gibi... Abdullah Gül, aktrollerin ve "yeni yetmelerin" kendisine ve arkadaşlarına yapılan saldırı ve hakaretlerin arkasında Erdoğan'ın olduğunu bildiğini ortaya koydu ve özellikle de Yiğit Bulut gibi isimlerin partiye zarar verdiğini, damadının kardeşinin gazetelerinde de kendisi ve çevresinin hedef alındığını anlattı. "Yeni yetmelerin" partiden uzaklaştırılması gibi eleştirinin dozunu ve şartlarını artırdıkça artırdı. Güneydoğu'da yaşananların kabulünün mümkün olmadığını, hukukun askıya alındığını, bunun partiyi kurarken hedefledikleri durumun tam tersi olduğunu ortaya koydu.
 
Recep Erdoğan, Gül'ü yanına çekmek için Davutoğlu'nun yerine getirilme vaadi, Başkan yardımcılığı vaatlerinde bulundu. Kabul görmedi."

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki