Erdoğan’ın 1 milyon adet dairesi satılmadı mı?

Başlığı okuyanlar muhtemelen okuma yazma, ya da hesap kitap bilmediğimi iddia edebilirler. Hayır, okuma yazma bildiğim gibi, hesabım kitabım da gayet iyi.
Bu haber 1022 kere okunmuş.24 Kasım 2015, Salı - 19:21

Şimdi konuyu açmak istiyorum. Öncelikle belirtelim ki yazdıklarım sadece iddiadır.


Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 milyon adet dairesi olabilir mi? İddia büyük. Erdoğan’a ait 1 milyon daire var. Bu daireleri satamayan Erdoğan, türlü yollarla 1 milyon daireyi vatandaşa satmanın derdine düştü.


Erdoğan’ın 1 milyon dairesi olabilir mi?
Bu sorunun cevabını bundan 10 gün önce sorsanız; “Şaka mı yapıyorsunuz? Dalga mı geçiyorsunuz?” diye karşılık verirdim. İddiayı 7 gün önce duygum. Bir yerden duyum aldım diyelim. “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 milyon adet dairesi var” olduğuna ilk etapta inanmadım.  Bir gün sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert bir şekilde Faizlerin düşürülmesi konusunda Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’ya çattı. Birinci husus, neden Erde Başçı’ya basın karşısında tepki gösteriyor? Bağımsız bir kurum sonuçta Merkez Bankası. Kapalı kapılar ardında rica etse, sizce Erdem Başçı “Hayır” diyebilir mi? Tabi ki diyemez. Çünkü Başçı’yı o koltuğa oturtan da Erdoğan.  


“Erdoğan’ın 1 milyon dairesi var mı?” sorusu beynimi kemirmeye devam ederken “Erdoğan neden Merkez Bankası’na faizleri indirmesi hususunda tepki gösterir?” sorusuna cevap aramaya başladım. “Faiz haram olduğu için tabiî ki de ..”  diyeceksiniz belki de ama bugün açıklanan bir veriyi paylaşayım. 13 yılda fuhuş yüzde 1680 oranında artmış. Demek ki günahla falan alakalı bir şey değil bu faiz indirimi konusu. Eğer günah olduğundan dolayı olsa, hem fuhuş b kadar artmaz, hem de faiz indirimi yapılmaz, tamamen kaldırılırdı.


1 milyon daire konusunda hala ikna olmamışken, dün Davutoğlu’nun müjdesi geldi. Davutoğlu “Ev alacaklara yüzde 15 oranında desteği biz vereceğiz” dedi. Bu müjde haber kanallarında öyle bir reklam edildi ki, anlatamam.


Yani şimdi ne oluyormuş? Faizler indi. Peşinatınızın yüzde 15’ini de devlet verdi. Eee, şimdi daha ne bekliyorsunuz, o 1 milyon satılmayan dairelerden almak için..

Fuat Faik Avni

Etiketler: tayyip   erdoğan   daire  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki