Facebook mu instagram mı?

Özellikle Facebook ile birleşmesinden sonra kullanım sıklığı ve sayısı hızla artan instagram, Facebook kullanıcılarının yeni bir hesap açmasına gerek kalmadan sahip oldukları hesap ile instagram hesapları açmalarına imkan tanıyor.
Bu haber 4597 kere okunmuş.04 Mayıs 2016, Çarşamba - 11:23

Özellikle Facebook ile birleşmesinden sonra kullanım sıklığı ve sayısı hızla artan instagram, Facebook kullanıcılarının yeni bir hesap açmasına gerek kalmadan sahip oldukları hesap ile instagram hesapları açmalarına imkan tanıyor. Bunun neticesinde kullanıcı sayısı artına popüler hesapların önemi de artıyor. Daha fazla takipçiye ulaşmak isteyen hesaplar, instagram beğeni hilesi yaparak global bir hesap sahibi olabiliyorlar. Bu yöntem ile dünyanın dört bir yanından takipçilere ulaşan hesaplar özellikle uluslar arası arenada daha çok boy gösteriyor. Bazı bilinçsiz kullanıcılar bu uygulama ile daha fazla takipçi sayısına ulaştıktan sonra yapmış olduğu paylaşımların beğenilmemesinden yakınabilir. Bunun en temel nedeni yapılan paylaşımların Türkçe olmasından kaynaklanmaktadır. Bu uygulama ile daha fazla takipçi sayısına ulaşan hesaplar instagram kullanan bütün dünyanın ülkelerindeki kişiler tarafından takip edilebilir. Bundan dolayı takipçi sayısı ne olursa olsun global bir instagram hesabı Türkçe paylaşımlar yapmamalıdır. Çünkü sizin hesabınızı instagram takipçi hilesi sonucunda takip edenlerin çok büyük bir kısmı yabancıdır. Dolayısıyla yapılan paylaşımların Türkçe olması yeni takipçileriniz tarafından hoş karşılanmayacağından dolayı bu tür içerikler paylaşmamalısınız.

Global instagram hesaplarının takipçi sayısında azalmalar olabilir. Bu durum çok normaldir. Ancak kullanıcılar düzenli olarak yaptıkları ortak dildeki paylaşımlar beğenilmesi halinde bazı takipçiler tarafından sizin adınıza paylaşılabilir. Bu sayede bu paylaşımlar daha çok kişilere ulaşabilir. Paylaşımlarınızın ulaştığı kişilerin bir kısmı sizi takip etmesi hesabınızın daha kaliteli ve popüler bir hesap olmasını sağlar. Bunun için instagram takipçilerinin doğal yollardan kazanılması için başlangıç olarak takipçi hilesi ya da beğeni hilesi yapılması oldukça normal bir durumdur. İnstagram ilk çıktığı zamanlarda Google Play Store ya da Apple Store’dan akıllı telefonlara indirilen uygulamalar ile çalıştırılıyordu. Daha sonra tabletlerde ve son olarak bilgisayarlarda da kullanılmaya başlandı. Ancak bu durum telefonların instagrama olan rağbetlerin azaltmadı. Akıllı telefonlardan en çok kullanılan uygulamalardan birisi de instagramdır. Özellikle son yıllarda ticari alanlarda da instagram hesaplarının açılması firmalar arasındaki rekabetleri giderek kızışmasına ve kullanıcılara aynı ürünleri daha uygun fiyatlara sunmalarına da ön ayak oluyor.

Etiketler: facebook instagram  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki