Facebook yuva yıkıyor

Çok masum görünse de hiç masum değil bu Facebook. Son yıllarda en çok yuva yıkan nedenlerden biri. Milletimiz özellikle de cahil bayanların balıklama daldığı Facebook’un nasıl bir illet olduğunu iş işten geçtikten sonra anlıyorlar.
Bu haber 1516 kere okunmuş.10 Aralık 2015, Perşembe - 11:13

 Çok masum görünse de hiç masum değil bu Facebook. Son yıllarda en çok yuva yıkan nedenlerden biri.  Milletimiz özellikle de cahil bayanların balıklama daldığı Facebook’un nasıl bir illet olduğunu iş işten geçtikten sonra anlıyorlar.


Şahsi kullandığım Facebook hesabımda sadece 11 arkadaşım ekli. Bunun dışında kimseyi eklemiyorum. Belki çok özel biri olursa eleyebilirim. Şahsiz diyorum ama bu hesabımı bile çok fazla kullanmıyorum. Sohbet etmenin dışında ne yapılır Facebook’ta? Gönderilere bakarsınız değil mi. O gönderileri takip etmek ardı ardına gelen mesajlarda bir şeyler aramak öyle zamanınızı alıyor ki. Bir yandan günah işlediğinizi unutuyorsunuz. İsraf haram olduğuna göre, zamanınızı burada israf etmeniz de günah olsa gerek.
Diğer bir Facebook hesabı açtım. Sırf deneme amaçlı. “Bakalım beni kimler ekleyecek” dedim. Arkadaş olmak isteyenlerin tümünü onayladım. Şu ana kadar 2778 adet arkadaş edindim.


Hiç biriyle tek kelime konuşmadım. Gördüğüm eğitimden biliyorum, insanda merak vardır. Birilerine açılmak ister. Hanesinde bulamadığı saadeti başka yerlerde aramaya başlar.
Eğer eğitimsiz bir hanım, Facebook’tan hesap açıp da eklediği resimleri 25-30 kişi tarafından beğenilse, yorum olarak da “Uff ne tatlısın”. “Ne biçim şeysin sen kız”,” Allah özene bözene yaratmış”.  “Maşallahın var e fıstık”. “Gözlerin çok güzel” gibi gibi artırabiliriz övgü yorumlarını. Kadınların en çok nefsini okşayan yorumlardır bunlar. Çirkin birine bile “Ne kadar da manalı bakıyorsun” deseniz, hemen uçar o kişi. Ayakları yerden kesilir. İşte saf kadınları böyle kandırıyorlar Facebook’ta. Mesajlaşıyorsunuz, gülüşüyorsunuz ve bakıyorsunuz ki ailenizden çok o kişiyi düşünmeye başlamışsınız.


Günümüzdeki boşanmaların yüzde 27’sinin Facebook yüzünden olduğu açıklandı. Bu sadece ankete katılabilenlerin sonucu. Belki de oran daha da fazla.
Özellikle aile reislerine büyük görev düşüyor. Yuvanızın saadeti için eşlerinize ilgi göstermenin yanında, onları Facebook illetinden de uzak tutun.

Habibe Kaplan / Bursa

Etiketler: haberler   sondakika   facebook  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki