Fuat Avni her zamanki gibi yine bildi

Twitter üzerinden kendine bir kamuoyu oluşturan fenomen Fuat Avni bugüne kadar birçok konuda, hükumetin atacağı adımları, yapılacak operasyonları, görüşmeleri herkesten önce duyurdu.
Bu haber 1190 kere okunmuş.04 Aralık 2015, Cuma - 22:02

Twitter üzerinden kendine bir kamuoyu oluşturan fenomen Fuat Avni bugüne kadar birçok konuda, hükumetin atacağı adımları, yapılacak operasyonları, görüşmeleri herkesten önce duyurdu. Kim olduğu hâlâ bulunamayan Fuat Avni son iddiasıyla Türkiye’yi dünya gündemine taşımayı başardı.


Aylar öncesinden bu operasyonun düşünüldüğünü haber veren Fuat Avni, 12 Aralık tarihinde 147’si gazeteci olmak üzere 400’ün üzerinde kişiye operasyon yapılacağını duyurmuştu. Fuat Avni bu kez hem operasyonun yapılacağı yerleri, operasyon yapılacak kişileri isim isim verdi. Hangi gazetelere operasyon yapılacağı tek tek yazdı ve Türkiye kamuoyuna duyurdu.


İddiaları yüzde 90 oranında gerçekleşen Fuat Avni’nin yüzde 10’luk gerçekleşmeyen iddialarında da zamanlamanın ileri tarihlere tehir edildiği belirtiliyor.  Operasyon yapılacak gazeteler; Sözcü, Zaman, Bugün gibi hükumeti sert şekilde eleştiren yayın organlarıydı. Bugün sabah saatlerinde adliye ve emniyet binaları önünde kalabalıklar oluştu ve medya darbesine tepki gösterdiler. Bu iddialar dünya medyasına da yansıdı. Avrupa gazeteleri “Erdoğan medyada 400 kişiye darbe yapacak” başlıklı haberlere yer verdi.


Fuat Avni’nin “Medyaya Operasyonla 400 Gözaltı” iddiası doğru mu?


Bu konuda açıklama; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi.


Bülent Arınç’ın kim olduğuna bakalım ve iddialara verdiği cevapları analiz edelim.

Ak Parti’yi 4 kişi kurdu!
1.Recep Tayyip Erdoğan
2.Abdullah Gül
3.Bülent Arınç
4.Abdüllatif Şener


Ak Parti’de şu anda kurucu 4 sacayağından 1 kişi kaldı. Yani Hükumetin her konudaki gözü ve kulağı.

Zira Erdoğan Saray’a çıktı.

Abdullah Gül, Köşk'ten çıktı.

Abdüllatif Şener partiden çıktı.


Ak Parti’de kurucu ağır toplardan sadece 1 kişi kaldı, o da Sayın Bülent Arınç.


Şimdi Arınç’ın açıklamalarına bakalım.


"İddialar vahim umarım doğru çıkmaz" dedi Bülent Arınç. Yani kendisinin haberi olmadan yapılması mümkün olmayan konuyu böyle yorumladı.  “Bu iddialar isim de verilerek verildiğine göre ciddiye alınması gereken iddialar” dedi. Adalet Bakanı ile telefonla görüştüğünü ve bugün itibariyle böyle iddianın gerçekliğinin olmadığını belirtti ve “Biz böyle inanıyoruz” dedi. Ancak diye sözlerine devam eden Arınç  “Bundan 3 gün sonra 5 gün sonra yapılır mı, ne kadar kapsamlı yapılır, ne amaçla yapılır, bunu bizim bilmemiz mümkün değil” dedi. Ayrıca Arınç “Bu konuyu  ben bilemem, hakim değilim, savcı değilim” dedi. Ancak Erdoğan'ın şu anda Yasama ve Yürütmede gözü ve kulağı olan Bülent Arınç'ın konudan haberdar olması için hakim ya da savcı olmasına gerek yok.


Arınç bu iddiayı kestirip atmadı. Olabileceğini, ama ne zaman olacağını bilmediğini belirtti. Bir de “Operasyon yapılsa da bizimle alakası yok” demeye getirdi.  
Sayın Arınç’ın u açıklamasına göre bence “Fuat Avni’nin iddiaları gerçekleşecek. Ancak zamanı 12 Aralık olmayacak.”
  

Etiketler: fuatavni  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki