Gençlerde Sosyal Medya Tehlikesi

Son yıllarda bir çok araştırma firması, teknoloji konusunda çeşitli araştırmalar yapıyor.
Bu haber 1349 kere okunmuş.02 Aralık 2015, Çarşamba - 20:02

 Özellikle de sosyal medya ile ilgili yapılan araştırmalar aslında bir çok farklı sorunun yaşandığını ve çocuklar, gençler için sosyal medyanın bir noktadan sonra kontrol edilmemesi halinde tehlike oluşturduğunu göstermekte.
 
 İnternet ve bilgisayar gibi iki büyük unsur, aileler tarafından çocuklara sorunsuz bir şekilde sunuluyor. Artık hemen her evde internet ve bilgisayar bulunmakta. Bir çok genç, rahat bir şekilde sosyal medyaya ulaşabiliyor. Fakat bu durum aileler tarafından kontrol altına alınmaz ise, bir noktadan sonra gençler için bir çok farklı sorunun oluşmasına neden olabiliyor.
 
 Gelişim ve Eğitim Hayatında Aksamalar
 
 Yapılan araştırmalar, bir noktadan sonra gençlerin sosyal medya içerisinde yaşadığını göstermekte. Çoğu genç, sosyal medya içerisinde popüler olmak, popüler olanları takip etmek adına hareket ediyor. Bu durum ise bir noktadan sonra gençlerin eğitim yaşamlarında düşüş ve genel anlamda kişisel gelişimlerinde sıkıntıların oluşmasına neden oluyor.
 
 Uzmanlar, ailelere sadece çocukları için imkân sunmamaları; bu imkânları çocuklarının düzenli ve doğru bir şekilde, aşırıya kaçmadan kullanmalarını sağlamak adına kontrol altında tutmalarını öneriyor.

Etiketler: sosyal   medya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki