Güzel görünmek için makyaj yapmak günah mı?

Ülkemizde maalesef makyaj yapmanın, güzel giyinmenin sanki doğru olmadığı düşüncesi hakim.
Bu haber 1331 kere okunmuş.13 Kasım 2015, Cuma - 21:22

Ülkemizde maalesef makyaj yapmanın, güzel giyinmenin sanki doğru olmadığı düşüncesi hakim. Bir kız iyi bir şekilde giyinip (açık saçık demek istemiyorum) saçlarını da güzel bir şekilde taradıysa, ufak tefek makyaj da yaptıysa, sanki bu dünyadan çıkmış farklı bir gezegenden gelmiş gibi davranılıyor.
 
Avrupa görmüş biri olarak şu kadarını söyleyeyim ki; biz Avrupa'nın çok çok gerisinde kalmışız. Yani elini yüzünü temizleyip, kaşına gözüne sürme çekip dışarı çıktı diye erkeklerin o kızın üzerine düşecek gibi bakması normal mi? Gençleri hadi neyse bir yere kadar anlayabilirsiniz de 40-50 yaşın üzerindeki kart zampara tiplilerin genç kızlara bu şekilde bakması bağnazlıktan başka birşey değil aslında.
 
Kadınlarımız da giyimine ve görünümüne dikkat eden kızları sevmiyorlar. Kocalarımızı yoldan çıkarır mazallah diyorlarbelki de.. Ama şunu düşünmüyorlar hiç. Kendileri evlendikten sonra postunu kocasının evine seriyor ve ne güzelliğine ne de giyinmesine önem vermiyor artık. Çünkü alan almış, satan satmıştır anlayışını benimsiyor. 
Kilolara zaten dikkat etmiyor ve evliliğin en fazla 5. yılından sonra kilolar, alıyor başını gidiyor. Eee kocasının gözü de dışarılara dalıyor artık. Burada suçlu kocalar mı, bilinçsiz karıları mı? Sonra gelsin ikinci eş arayışı.. Yıkılan bir yuva ve zora düşen çocuklar... 
 
Güzel görünmek suç da değil, günah da değil. Yeter ki aşırıya kaçmayın.
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki