Güzellik uğruna gözünüzü kaybetmeyin

Son yılların modası sürme çekmek. Özellikle kolay olmasından toz sürme tercih edilmesi, faydasından çok zararının olduğu gerçeğini gölgede bırakıyor.
Bu haber 2055 kere okunmuş.14 Kasım 2015, Cumartesi - 14:12

Son yılların modası sürme çekmek. Özellikle kolay olmasından toz sürme tercih edilmesi, faydasından çok zararının olduğu gerçeğini gölgede bırakıyor.

Kadınlar göz sağlığı için sürme çekse de erkekler de Karayip Korsanları’ndaki Kaptan Jack Sparrow’a özenerek süre çekiyorlar.
Arap ülkelerinde ve Hindistan’da yaygın olan sürme, birçok hastalığa neden olduğundan televizyonlarda halkın sürme kullanmaması konusunda bilgilendirilmesi amacıyla kamu spotları bile yayınlanmaya başlandı. Hindistanlıların sürme tozuna dinsel bir itibar göstermelerinden dolayı, zararı olsa da kullanımının önüne geçilemiyor.

Sürmenin ne gibi zararları var?
Göze çekilen kalem sürmelerin nemli alanlarda kalmasıyla bakteri yuvasına dönüştüğü ve göze bakteri bulaştırdığı ortaya çıktı. Kurşun oranının sürmede fazla olmasından, özellikle hamile bayanların sürme çekmesinden vücutta biriken kurşunun, anne sütüyle bebeğe geçtiği ve çocuğun gelecek hayatından tamiri mümkün olmayan hastalıklara yol açabileceği belirtiliyor.


Tavsiyem şu:
“Benim sağlığımdan daha önemli olan görünüşüm” diyorsanız, sürme çekmeye devam edin. Ancak o görünüşü aynalarda bir daha görememe olasılığınızı da düşünmenizi tavsiye ederim.

Etiketler: Kaptan Jack Sparrow  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki