İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond Suriye'deki ittifaka isyan etti

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond son günlerde dünyanın gözünü çevirdiği Suriye savaşı ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Bu haber 1168 kere okunmuş.23 Şubat 2016, Salı - 21:48

Türkiye'nin öteden beri dillendirdiği ancak dünya kamuoyunda çok da karşılık bulmayan "Tampon Bölge" kurulmasına ilk kez Avrupa'lı bir ülkeden destek geldi. İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond son günlerde dünyanın gözünü çevirdiği Suriye savaşı ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Son dakika gelişmeler detaylarda..
 
İngiltere, Suriye'deki durumdan rahatsız. Rusya, İran ve Suriye rejim güçleri ile terör örgütü PYD'nin ittifak yapması ve Suriye topraklarında katliamlara girişmesine değinen Hammond; Türkiye'nin Suriye savaşında geri plana itilip terör örgütleri ile ittifak yapılmasına karşı çıkıyor. ABD'nin Suriye politikasını da eleştiren Hammond, Avrupa ülkelerini Suriye konusunda daha aktif çalışmaya davet etti.
 
Rusya lideri Putin'e de tepki gösterdi
 
İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond "Rusya'nın Suriye politikası, Rus Dışişleri Bakanlığı'nda değil, Kremlin'de, Putin'in etrafındaki küçük kabalistik bir çevrede belirleniyor" dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki