Kahramanmaraş'ta pikap kazası

Kahramanmaraş 2018 yılında da trafik kazalarının en fazla olduğu illerden biri olmaya aday. Bugün yine Kahramanmaraş trafik kazası ile konuşuluyor. Ahmet Dikel yönetimindeki 02 EA 244 plakalı otomobil Kahramanmaraş istikametine doğru gitmekteydi.
Bu haber 1574 kere okunmuş.17 Mart 2018, Cumartesi - 18:28

Kahramanmaraş 2018 yılında da trafik kazalarının en fazla olduğu illerden biri olmaya aday. Bugün yine Kahramanmaraş trafik kazası ile konuşuluyor. Ahmet Dikel yönetimindeki 02 EA 244 plakalı otomobil Kahramanmaraş istikametine doğru gitmekteydi. Bu sırada kontrolü kaybeden şoför 23 HZ 321 plakalı pikaba arkadan çarparak kaza yaptı. Kazanın ardından olay yerine sev edilen ambulans ve sağlık ekiplerinin yanında polis ekipleri de şikayetleri dinlemek için hazır bulundu. Kazada yaralanan  Ahmet Dikel ve Kadir Orhan ve otomobilde bulunan Burak Sarıdoğan sağlık ekiplerince Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

Kahramanmaraş'ta neden çok fazla trafik kazası oluyor?
Bu sorunun sorulma sıklığı günden güne artsa da kayda değer ve insanları tatmin edecek bir cevap bulunamıyor. Ancak uzmanların görüşlerine göre kazaların çoğalmasının birçok nedeni var. Bunların başında trafikta otomobil ve diğer araçlarının sayılarının son yıllarda muazzam derecede artması. Dikkatsiz ve kuralsız araç kullanımının zaten bir sorun olarak kabul edilmesinin yanında, cep telefonu kullanımı ile de kazaların sayısında artışın olduğu ifade ediliyor. Bu sebeplerin dışında Suriyeli şoförlerin de etkisinin azımsanmayacak kadar fazla olduğu iddiası var. Ehliyeti olmadan trafiğe çıkan Suriyelilerin yanında araç kullanmayı bilmeyen lerin de korkusuzca trafiğe çıkması kazaların artmasında bir başka neden olarak görülüyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki