Kamuda ihbar Dönemi!

Sayın Başbakanımız bugün bir paket daha açtı. Açılan paketten doğum günü pastası çıkar mı diye baktım, daha ilginç bir şey çıktı.
Bu haber 1031 kere okunmuş.24 Kasım 2015, Salı - 19:25

 Kamuda çalışanların kamudaki yolsuzlukları ihbar etmesinin önünü açan bir düzenleme yapılıyor. Buna göre, bir kamu kurumunda çalışan biri, orada olan biteni, eğer rüşvet ve yolsuzluk dönüyorsa, onu ihbar ediyor ve karşılığında belli bir ödül alıyor.


Kamuda memurun elinden gelen nedir ki? Ya bir satır yoğurt alır ya da 50-100 liralık rüşvet koparır. Doğru değil belki ama asıl yolsuzluğun döndüğü yerler için de bu mekanizmanın işletilmesi gerekmez mi? Asıl yolsuzluğun döndüğü, hatta çok büyük meblağların rüşvet olarak verildiği kurum hiç şüphesiz TBMM çatısı altındaki vekiller ve bakanların içinden çıkıyor.


En büyük yolsuzluğun olduğu kuruma için değil de kamunun diğer kurumlarında ihbar sistemi getiriliyor? Muhalefet cephesinden de Davutoğlu’nun bu paketine “TBMM’yi de katalım, siyasiler için de geçerli olsun” gibi bir teklif gelmedi.


Hani bir söz var ya, Bana dokunmayan yılan bin yaşasın. Muhalefet partileri de tam bu söze uygun davranıyorlar. Yeter ki kendilerine dokunmasın.
Biliyorsunuz ilk kez dört parti bir konuda mutabık kalmıştı.


Hangi konuda dersiniz?
Asgari ücret konusu mu?
Emekli maaşları mı?  


Hayır bunlar değil. Başka bir konuda fikir birliği etmişlerdi TBMM’deki tüm partiler. Tabi ki kendilerine tanınacak yeni imtiyazlar ve maaşlarına getirilecek yüzde yüz zam konusunda.
Sizi düşünecek halleri yok herhalde. Siz milletseniz, onlar da “vekil”..

Etiketler: kamu   haberleri   sondurum  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki