Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ne zaman istifa edecek?

Türkiye'de ilk kez yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 12.Cumhurbaşkanı seçilmiş ve seçilmiş ilk cumhurbaşkanı sıfatını almıştır.
Bu haber 1076 kere okunmuş.13 Kasım 2015, Cuma - 21:31

Seçim sürecinde muhalefetin kendi adayını çıkarması ve 12 partinin de bu adayı desteklemesi Türk siyaset tarihinde ilk kez siyasi birlik ve bütünlük örneği oluşturdu.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin açıkladığı Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ilerleyen yaşına rağmen seçim sürecinde çalışma yapması ve kabul ettiği adaylığın gereğini elinden geldiğince yapmaya çalıştığını gördük. Onu aday gösteren iki lider Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ise adeta adayı kendileri göstermemiş gibi bir profil çizdiler. Adayın açıklanması bile kuytu köşede sanki isteksiz bir şekilde zorla aday göstermişler havası yarattı. Yerel seçimlerde canla başla çalışan iki lider kendi adaylarının arkasında durmadı.

Başbakan Erdoğan'ı aday gösteren Ak Parti'de tüm bakanlar ve milletvekilleri gece gündüz çalışırkene, CHP ve MHP'li vekiller ve yöneticiler adeta uyudu. İki parti yönetimi de Ekmeleddin Bey'e çok ayıp etti. Gösterdikleri aday İhsanoğlu bile "Bu işe keşke girmeseydim" havasında bir görüntüyle seçime gitti.  Mademki destek olmayacaktınız neden 70 yaşında bir insanı siyasetin içine çekerek "Nefret duyulan, cahil profesör, Paralel'in adayı, Fethullah'ın adamı" yaftalarına maruz bıraktınız. Biliyordunuz ki kendi adayınızı kendi partinizden çıkarsaydınız şu anda koltuklarınız tehlikeye düşecekti. Şimdi ikinizde sorumluluk almıyorsunuz. Başbakan Erdoğan onca olumsuzluğa (Reyhanlı, Soma, Suriyeliler, Işid, Yolszuluk..) rağmen sandıktan ilk turda çıkmayı başardı. Türkiye'nin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı (Kenan Evren de seçilmiştir ancak anayasa referandumuyla mecburiyetten seçilmiştir) oldu.

Seçim sonuçları açıklandı ve CHP ve MHP liderleri sorumluluğu oy vermeye gitmeyen seçmene attı. Parti yetkilileri de ağız birliği etmişçesine "Sandığa gitmeyenler eğer gitseydi, ilk turda bu iş bitmezdi, Katılımın düşük olması, yeni cumhurbaşkanını tartışmaya açmıştır, Başbakan Erdoğan medyayı kullandı, Kamu gücünü kullandı vs.." Sizde hiç mi kabahat yok? Yıllardır seçim kaybeden liderler neden hala koltuktan inmeyi düşünmüyor? Özellikle Bahçeli MHP'liler partiden iyice uzaklaştırdı. Sayın Bahçeli artık lütfen istifayı siz de  düşünün. Kılıçdaroğlu'nu söylemeye gerek var mı? Bir kaset komlosu sonrası koltuğa oturan ve Baykal'ın ekibini tasfiye eden Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarında sorumluluk almamakta ve aksine kendi ekibini parti yönetiminde güçlendirerek "İndirilemeyen lider" olmaya çalışmaktadır.

Eleştirdiğiniz Erdoğan 3 dönem kuralıyla milletvekili saltanatının oluşmasını engellerken, sizdeki vekiller neden böyle birşeyi düşünmüyor? En eski milletvekiliniz kaç dönemdir milletvekilliği yapıyor? Eleştirelim ama lütfen biraz da kendinize bakınız. Her lefe Erdoğan'da ama sizde hiç mi kusur yok? Özeleştiri yapmayı deneyin ve istifa müessesesini artık çalıştırın.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki