MHP mahkeme koridorlarından çıkacak karara kilitlendi

Yargıtay 18. Dairesi tarafından gelecek karar tüm Türkiye’nin gündeminde. Meral Akşener ve arkadaşlarının muhalif kanat olarak adlandırılmasıyla iyice ayrışmaların derinleştiği MHP’de son gülen kim olacak?
Bu haber 3177 kere okunmuş.11 Mayıs 2016, Çarşamba - 11:04

Yargıtay 18. Dairesi tarafından gelecek karar tüm Türkiye’nin gündeminde. Meral Akşener ve arkadaşlarının muhalif kanat olarak adlandırılmasıyla iyice ayrışmaların derinleştiği MHP’de son gülen kim olacak? 
Cumhurbaşkanı ve Ak Partilileri de çok yakından etkileyecek olan karada iktidara yakın medya organları safını belirlemiş ve Bahçeli’ye sahip çıkmıştı. Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ gibi güçlü isimlerin genel başkanlığa aday olması ile büyük bir koltuk kaybetme korkusu yaşayan Devlet Bahçeli ve ekibi iktidara bile zeytin dalı uzattı. Ak Partili anket firmaları da çıkardıkları sonuçlar adeta MHP seçmeninin sabrını ölçtü. Her 10 MHP’liden 9’unun değişim istemesine rağmen, Ak Partili anket firmaları MHP seçmeninin Devlet Bahçeli’nin kalması yönünde görüş belirttiği yönünde anket sonucu açıklıyor. 
Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesi, MHP'de ya değişimin önünü açacak, eski yönetime Bahçeli ve ekibine yolu gösterecek ya da Ak Parti’yi natifsiz bir parti olarak koyacak bir karar verecek.  15 Mayıs Pazar günü yapılması planlanan olağanüstü kurultay için son çalışmalarını yapan muhalifler yüksek mahkemeden olumlu çıkacak kararı bekliyor. Bahçeli mahkeme kararlarını da tanımamış ve kurultayı illegal bir durum olarak görmüştü. Ancak son günlerde yaptığı açıklamalarda Yargıtay’dan gelecek karara karşı saygılı olacağını açıklaması, çıkacak kararı biliyor mu sorularının sorulmasına neden oldu. Ak Parti ile son günlerde hiç olmadığı kadar sıcak mesajlar veren Bahçeli’nin koltuk istikbali Yargıtay’ın Mayıs ayı içinde vereceği kararla belirlenmiş olacak.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki