MHP'de muhalifler ayaklandı! Son durum

MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, Devlet Bahçeli yaşanan şok gelişme ile ilgiliilk tepkisinin “Bunlara ne oluyor? Teşkilatlar sizlere emanet” olduğunu açıkladı.
Bu haber 2815 kere okunmuş.28 Şubat 2016, Pazar - 13:50

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın imzalara rağmen “Kurultay 2018’de yapılacak” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’den partiyi olağanüstü kurultaya götürmesini istemesi dün partide şok etkisi yapmıştı. MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, Devlet Bahçeli yaşanan şok gelişme ile ilgiliilk tepkisinin “Bunlara ne oluyor? Teşkilatlar sizlere emanet” olduğunu açıkladı.

 Ersoy, Bahçeli ile gece yarısı görüştüklerini belirterek kendisine, “Siz teşkilatlar olarak kaya gibi durdunuz. Sizler benim evlatlarımsınız, bu teşkilatlara sahip çıkın” dediğini anlattı. Özdağ’a destek veren
Yusuf Halaçoğlu’nu da eleştiren Ersoy, “Daha düne kadar Sayın Devlet Bahçeli’nin yanında olduğunu altını çizen, olağan kurultayın gününde ve zamanında yapılması gerektiğini savunan Halaçoğlu’nun içine düştüğü tezat ortadadır.

En kısa zamanda istifasını da bekliyorum” dedi. Yusuf Halaçoğlu da, kendilerine yönelik tepkilerle ilgili olarak, “Muhalefet gruplarıyla bir ilişkimiz yoktur. MHP’nin yargı önüne çıkmasının doğru olmadığını ve bu sebeple tüm ülkücü camianın ayrışmasına meydan verilmemesini önerdik. Partimizden de istifa etmiş değiliz. MHP bölünmesin istiyoruz” dedi. 

MHP’li muhaliflerden Sinan Oğan ise, Türkiye’nin kan revan içerisinde, MHP’nin ise parti kapatmakla meşgul olduğunu belirterek, “Sayın Genel Başkanımız mahkeme kapılarına düşürmesin bizi. Ülkücü iradenin tecelli edeceği yeri mahkeme salonları olarak belirlemesin, kurultay salonları olarak belirlesin.Sayın Genel Başkanımız kardeşi kardeşe düşürmesin” açıklaması yaptı. İl başkanlığı kapatılan Denizli’de partililerle buluşan MeralAkşener de,Özdağ,Halaçoğlu ve Yeniçeri’yi kutladığını belirterek, “Kurultay olacak, bu iradenin önünde de hiç kimse duramayacak, saray da duramayacak Bağdat da duramayacak. Size Akşener sözü veriyorum, biz koltuk eskitmeyeceğiz" dedi.

Etiketler: Sinan Oğan   MHP haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki