MHP'liler de Ak Partililer kadar günahkâr

Türkiye’nin bu hale gelmesinin tek sorumlusu iktidar partisi değildir. Türkiye’nin şu anki halet-i ruhiyesinden Milliyetçi Hareket Partisi’nin cılız muhalefetidi de sorumludur.
Bu haber 1110 kere okunmuş.30 Kasım 2015, Pazartesi - 10:30

Türkiye’nin bu hale gelmesinin tek sorumlusu iktidar partisi değildir. Türkiye’nin şu anki halet-i ruhiyesinden Milliyetçi Hareket Partisi’nin cılız muhalefetidi de sorumludur. Her Salı çıkıp iktidarı saatlerce eleştirmekle bu işin olmayacağını, hala anlamayan Bahçeli ve ekibi, PKK ve KCK’nın bu kadar güçlenmesinde en büyük etkenlerden biridir.

Madem ki Ak Parti , Erdoğan ve Davutoğlu yanlış yapıyor. Neden elinizden gelenleri yapmıyorsunuz? Önce tezkere çıkarıyorsunuz. Sonra tezkereyi dayanak olarak gösterip Peşmergenin Türkiye’den geçirilmesini eleştiriyorsunuz.

Cumhuriyet’in kurulduğu gün olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, havai fişekler eşliğinde Peşmergenin topraklarımızdan geçirilmesinden, sadece Ak Parti yetkilileri mi sorumlu? Hem destek ver hem de eleştir. Bu durum dünyanın hiçbir ülkesinin muhalefetinin sığınamayacağı boş bir savunmadır.

20 milletvekili olan bir parti Meclis’te Ak Parti’ye kök söktürüyor. İstediği her şeyi yaptırıyor. “Sine-i millete giderim” diyerek, tüm vekil olanaklarından vazgeçebileceğini dile getiriyor ve hükumeti tehdit ediyor.

Sizin 52 MHP milletvekiliniz istifa etmeye cesaret edememiş ve süper emeklilik hesapları yapmışlardır. MHP’lilerin Türkiye’yi sevdiklerini hiç düşünmüyorum artık.  Saltanata kapılmakla suçladığınız Erdoğan’ı defalarca eleştiriyorsunuz ancak siz de saltanattan vazgeçemiyorsunuz.

PKK’lılar 11 ilde yönetimi eline geçirdi, Peşmergeler Suruç’ta gazetecimize ateş etti. PYD’ye yani PKK’nın Suriye kanadına desteğe giden bu Peşmergenin tüm giderleri Türkiye Cumhuriyeti tarafından karşılandı.

Rant uğruna ülke kaynakları yandaşlara peşkeş çekildi. 301 madenci bir yerde, 10 inşaat işçisi bir yerde, 18 maden işçisi başka bir yerde hükumetin yandaşlarına verdiği zenginlerin işinde çalışırken pisi pisine can verdi.

Son olarak Kolin şirketi tarafından Soma’da 6 bin zeytin ağacı, köylü de darp edilerek kesildi. Devletin sesi çıkmadı. Kolin şirketi ki yine hükumet yanlısı bir şirket. İstanbul’a 3 havalimanı ihalesini alan ortak şirketlerden biri.

Başbakanlık konutu diye yapılan bir konut, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasıyla, Cumhurbaşkanlığına devrediliyor. Yani her şey keyfi. Açlık, işsizlik, sosyal çöküntü almış başını gitmiş siz hale çıkıp sadece konuşuyor, olanları eleştiriyorsunuz.

Tek suçlu onlar değil. MHP yönetimi ve milletvekilleri de, milletvekilliği nimetlerinden mahrum kalmamak için tüm bu olumsuzluklara göz yumuyor. Türk milleti adına muhalefet görevini yerine getiremiyorlar.

 Onlar ne kadar vebal altındaysa siz de o kadar günahkarsınız.

Etiketler: devlet bahçeli  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki