Milyon dolarlık Zaman Gazetesi'ne ücretsiz Wordpress kurdular

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen haber sitelerinden biri olan zaman.com.tr'ye kayyum atandı ve eski haberlerin tamamı silindi.
Bu haber 3973 kere okunmuş.08 Mart 2016, Salı - 19:31

Webmasterler kayyumun bu dahi girişimine adeta isyan etti. Zaman Gazetesi'ne el koyna kayyum önce sitede yer alan milyonlarca haberi sildi. Adeta Türkiye'nin en büyük arşivi olan sitelerin silinmesi sonrası, kayyumun nasıl bir politika izleyeceği merak ediliyordu. Kayyum milyon dolarlık internet sitesine ücretsiz dağıtılan wordpress kurdu.

Değerinin 100 milyon doların üstünde olduğu ifade edilen zaman.com.tr'de yayınlanan milyonlarca haber ile site arayüzü de tamamen silindi. Kayyum sitenin indexine bir duyuru metni de eklemişti. Sitenin daha güzel bir şekilde yeniden yayına başlayacağını haber veren kayyum duyurusu ziyaretçileri de meraklandırmıştı. Dün siteyi ziyaret edenler karşılaştıkları manzara karşısında adeta şoke oldu. Milyon dolarlık siteye ücretsiz wordpress kurulduğunu gören ziyaretçiler sosyla medyada konuyu gündeme taşıdı. Kayyumların beceriksizliğinden ve iş bilmezliğinden dem vuran sosya medya kullanıcıları "Bunun için mi Türkiye'nin en büyük arşivini sildiniz?" diye sordu.

Zaman.com.tr el konulmadan önce Türkiye'nin en çok girilen 56. sitesiydi. Alexa güncellemesi yapıldığında bu sıranın çok gerilere düşeceği ifade ediliyor. 

Cihan Haber Ajansı'na abone olanların da haber akışları kesildi. Abonelerin verdikleri ücretlerin akıbetinin ne olacağı merak ediliyor. 

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki