Muhalefetin Adayı Kim Olacak?

Yerel seçimleri geride bıraktık ve üç ay gibi bir süre var Köşk seçimlerine. İlk kez Türk halkı kendi cumhurbaşkanını, kendisi seçecek.
Bu haber 1077 kere okunmuş.06 Ağustos 2014, Çarşamba - 22:58

İki Parti de birbirini gözetliyor

Yerel seçimleri geride bıraktık ve üç ay gibi bir süre var Köşk seçimlerine. İlk kez Türk halkı kendi cumhurbaşkanını, kendisi seçecek. Türkiye için önemli bir dönüm noktası bu seçim. Muhalefet de, İktidar da seçimlerden galip olarak çıkmanın hesaplarını yapıyor. Ak Parti adayından ziyade, gözler muhalefetin adayını arıyor. CHP ve MHP liderleri ideolojik bir adaydan ziyade, toplumu kucaklayan ve tabandan geniş bir kesime hitap edecek adaylardan söz ettiler. Son olarak Hürriyet'e konuşan Bahçeli ilk kez ortak bir aday söylentilerine cevap verdi. Muhafazakar, Manevi değerlere saygılı ve Milliyetçi bir adaydan söz etti. Kılıçdaroğlu gibi Bahçeli de benzer bir aday gösterme eğiliminde olduğunu göstermiş oldu.

Kim Aday Gösterilecek?

Peki bu kadar açıklamadan sonra, meraklar giderildi mi derseniz, hayır akıllarda olan isimler hiç dillendirilmedi. CHP kulislerin aldığımız bilgiler Deniz Baykal'ın aday gösterilmesi yönünde olsa da, Ankara'dan Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesinde destek olanlar şimdi Haşim Kılıç'ın aday gösterilmesi yönünde görüş belirtiyor. Bu kanat Ankara'da yakalanan başarının, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yakalanabileceği görüşünde. Sadece CHP seçmenine hitap eden bir aday çıkarmak en çok Ak Parti'ye yarayacak. Bunun bilincinde olan bu kanat, Deniz Baykal'ın adaylığına karşı çıkıyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, isim belirleme çalışmaları devam ediyor. Kılıçdaroğlu nabızları yoklayıp son kararını önümüzdeki haftanın sonuna doğru açıklaması bekleniyor.

Devlet Bahçeli'nin Adayı..

CHP kulislerinde Haşim Kılıç ismi konuşulurken, MHP'de de aynı isim etrafında fikirler dile getiriliyor. Devlet Bahçeli geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Haşim Kılıç ismine sıcak bakmadığını göstermişti. MHP içinde şu ana kadar üç aday ismi konuşuluyor. İlk aday Genel Başkan Devlet Bahçeli. İkinci aday TBMM Başkan Vekili Meral Akşener ve en son aday Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç.  MHP içinde en güçlü isim şu ana kadar Meral Akşener olsa da, CHP'nin adayı merak ediliyor. CHP Haşim kılıç'ı aday gösterirse MHP adayı zor durumda kalabilir. MHP Lideri Bahçeli de konunun vahametinin farkında. CHP ile bir ortaklık görüntüsü vermekten kaçınsa da CHP'nin göstereceği adayı merakla bekliyor. O adaya göre kendi adaylarında bir revizyona gidilebilir.

 

Zaman daralıyor. Bekleyelim ve görelim..

Etiketler: muhalefet   cumhurbaşkanı  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki