Nasıl bir Türkiye istiyorlar?

Bizi Ortadoğu ilgilendirir tabi ki ama öncelikle büyük emperyalist güçlerin Türkiye üzerinde nasıl bir oyun oynadıkları, nasıl bir siyasi ve psikolojik yöntem denediklerine bakalım.
Bu haber 1084 kere okunmuş.11 Aralık 2015, Cuma - 09:50

Dış mihraklar dediğimiz bazı büyük ve zalim devletler, kendi amaçları ve çıkarları doğrultusunda Ortadoğu'yu ve Türkiye'yi de dizayn etmek istedikleri gibi, Dünyayı da menfaatleri doğrultusunda bir düzene sokmayı amaçlıyorlar. Bunu başarıp başaramadıkları konusu tartışılabilir, ancak ben büyük ölçüde başardıklarını düşünüyorum.

Bizi Ortadoğu ilgilendirir tabi ki ama öncelikle büyük emperyalist güçlerin Türkiye üzerinde nasıl bir oyun oynadıkları, nasıl bir siyasi ve psikolojik yöntem denediklerine bakalım.

"Emperyalist güçler güçlü devlet istemez" algısı bence doğru değil. Güçlü devlet isterler ancak, ipleri kendi ellerinde olan büyük devlet. Halkını uyutabilen maşaların idare ettiği büyük devlet isterler. Halkın, uyanık ve açık gözlü olduğunu ne ülkeyi yönetenler ister ne de emperyalist güçler.

Türkiye'ye şöyle bir baktığımızda halk uyanık mı, uyuyor mu? Bunun cevabını açık sözlülükle vermek gerekirse, normal bir uyku değil, Türk halkı kış uykusuna yatırılmış durumda. Bu da Dış mihrakların tam da istediği bir hal.

Bugün Lalegül TV'de Cübbeli Ahmet Hoca'yı dinlerken "Vay be, bu kadar da olmaz yani" dedim içimden. Herkesin el üstünde tuttuğu Ahmet Hoca diyor ki ABD ve Rusya'ya "Sizin uzayla, gezegenle ne işiniz var. O kadar para harcayıp da çalışma yapıyorsunuz. Uzaylı var mı yok mu diye araştırma yapıyorlar. Bir kere kıyamet; evrende yeni bir canlı türü keşfedilmeden kopacak. Siz niye boşuna uğraşıyorsunuz" diyor mealen. Müslümanlara da diyor ki bunu örnek vererek: "Siz zaten doğru yapıyorsunuz araştırmamakla, düşünmemekle. Uyumaya devam edin böyle"..

Bu açıklamayı duyunca "İşte bu" dedim. Bizim geri kalmamızın nedeni işte bu.

Bundan öncekilerin "Çalışma, inceleme, akıl süzgecinden geçirme, sadece denilene inan" diyenlere uyduğumuzdan dolayı şimdi Meccid-i Aksa'ya, bizim ikinci kıblemize, İsrail denen terörist devletin askerleri giriyor ve mabedimizi yerle bir ediyor, kutsal kitabımızı tepeliyor. Sayın Cübbeli Ahmet Hoca ve onun gibi düşünen hocalar! Artık bundan vazgeçin. Kur'an-ı Kerim'in Efendimiz'e inen ilk emri "Oku!" değil mi? Oku, öğren, araştır ki, seni başkaları kandırmasın. Galileo'yu, "Dünya dönüyor" dedi diye idama mahkum eden skolastik düşüncenin hakim olduğu orta çağda yaşayan din adamlarından ne farkınız kaldı? Müslüman araştırmalı, okumalı. Yanlış bulduğunu eleştirmeli.

Aynen bunu istiyor  yabancı güçler işte. Sorgulamayan, din adına her söylenene iman eden, okumayan, dindar bir toplum.  Bazı muhafazakarlar bu tespitime şiddetle karşı çıkabilir. Ancak bunları biraz düşününce doğruluk payı olduğunu sizler de kabul edeceksiniz.  İsrail’deki Yahudi toplumu dindar değil mi sanıyorsunuz? Onlar da en dindar toplumlardan biri. Ancak bizim gibi sadece dindarlıkla kalmıyorlar. Araştırıyorlar, inceliyorlar, yeni şeyler keşfediyorlar.

Hocalara laf ettik “dinden çıkar mıyız” acaba!

Akif Çelebi / Kahire

Etiketler: Rusya   Türkiye   savaş   NATO  

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Aydan
16 Aralık 2015, Çarşamba, 09:52
Dış mihrakların düşüncesinden çok, içerideki hainlerden korkuyorum ben
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki