Okul müdürleri mesai saatinde kurs veriyor

Hükümetin Gülen Cemaatini bitirmek için dersaneleri kapatması, dersanelerin yerine ücretsiz kurs açması öğrencileri sevindirse de bu işe en çok sevinen okul müdürleri ve müdür yardımcıları oldu.
Bu haber 2570 kere okunmuş.19 Mart 2016, Cumartesi - 13:09

Ücretsiz kurs uygulaması birçok ilde amacından çıkmış fazladan para kazanma kapısına dönüşmüş durumda. Öğrencilerden gelen şikayetleri siz Haberler10 okurları için haberleştirme gereği duyduk.

2015-2016 Eğitim öğretim yılında ücretsiz kurs uygulamasına geçilmesi öğrencilerin, dershanelere para vermesinin önüne geçilmek için uygulamaya geçirilse de, bu durumu bazıları kendi lehlerine fırsata çevirdi bile. Öğrencilerin ders seçmesi gerekirken, özellikle ana derslerin kurslarının açılması beklenirken, özel bir derse gerek olmamasına rağmen, resim, müzik ve beden eğitimi gibi derslerde de kurslar açılıyor. Türkiye'nin birçok yerinde kurs verilecek dersleri öğrenciler değil de, baskın öğretmenler seçiyor.Ek ders ücretlerinin iki katı olan kurs ücretleri müdür ve müdür yardımcılarını da cezbediyor. 

Okul müdürleri ve müdür yardımcıları da müzik, resim ve beden eğitimi gibi derslerde kendilerine kurs yazıyorlar. İşin daha da çarpıcı yönü de idarecilerin ders saatlerinin mesai saati içine yazılması. Yani müdür ya da müdür yardımcıları hem idareci oldukları için maaş alıyor hem de aynı mesai içinde derse girerek bir de oradan ücret alıyorlar.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir maliye müfettişi Haberler10 muhabirine konuyla ilgili bilgi verdi. Okullarda müdür ve müdür yardımcılarının mesai saatleri içerisinde derse girmesinin etik yanlış olmasının yanında mali açıdan da suç olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyla ilgili yeni bir düzenlemeye gideceği iddia ediliyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki