Özgecan Aslan şehit oldu mu?

Şehitlik maddi değil, manevi bir tabirdir. Yani dînî inancı olana şehitlikten bahsedebilirsiniz. Dînî inancı olmayanlar şehitliği ancak öbür tarafta anlayacaklar. Yani su akışkandır, inanan ya da inanmayan herkese göre bu doğrudur.
Bu haber 1104 kere okunmuş.18 Ağustos 2015, Salı - 23:50

Şehitlik maddi değil, manevi bir tabirdir. Yani dînî inancı olana şehitlikten bahsedebilirsiniz. Dînî inancı olmayanlar şehitliği ancak öbür tarafta anlayacaklar. Yani su akışkandır, inanan ya da inanmayan herkese göre bu doğrudur.
 
Ama şehitlik inananlar için iki dünyada, inanmayanlara sadece öbür dünyada gerçektir. Elhamdülillah ben her iki dünyada da gerçek olduğuna inananlardanım.
 
       Peki nedir bu şehitlik? İki türlüdür: Birincisi Hz Allah ve İslam Dini için cephede savaşırken ölmektir ki, bu en güzel şehitliktir. İkincisi ise birden fazla sebep olmakla birlikte, kısaca mukaddesatı korurken ölmektir. Mesela Kuranı Kerimi Hz Allahın rızası için korurken ve öğrenirken, helal rızkını korurken ve kazanırken, namusunu korurken ve abdestli olarak ölmek örnek verilebilir.
 
        Her şeyin en iyisini ve en doğrusunu Hz Allah bilir.
 
Özgecan Arslan’ın eceli gelmişti. Belki kendince günahları vardı. Belki ibadetleri eksikti. Ve Hz Allah Özgecan’ı  “ÖZ – CAN” affedip cennetine koyacaktı. Çünkü ÖZGECAN namusunu korurken canını verecek kadar değerli biriymiş. Tanımıyoruz ama ÖZCAN giderayak herkese kendini çok güzel tanıttı.
 
Eğer Suphi ALTIN(I)DÖKEN, altını üstünü dökmeden kendi hayatına devam etseydi, ÖZGECAN yine cennete gidecekti.
 
        Altını, üstünü döken Suphi Efendi boşuna günahkar oldu.
 
        Şimdi idam cezası gelse ÖZGECAN geri gelmez ama başka CANLAR böyle gitmez.
 
         ÖZGECAN’ın ailesine ulaşamam ama bu sayfada yazıyorum:
 
Kuranı Kerimde “Rahman’ın huzurunda söz almış olanlar dışında hiç kimse şefaat edemeyecektir.[1]” şeklinde ayeti kerime; “Kıyamet günü üç grup şefaat eder: Peygamberler, alimler ve şehitler.[2]” ve “Bir şehit yakınlarından 70 kişiye şefaat eder.[3]” şeklinde hadisi şerifler vardır.
 
           
 
Yine size yazıyorum ÖZGECAN’ın ailesi: Bence ÖZGECAN ŞEHİT’tir.
 
 
[1] Meryem Suresi, Ayet 87
 
[2] İbni Mace
 
[3] Ebu Davut
 

Etiketler: özgecan aslan   şehit   idam cezası  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki