Şamil Tayyar Ak Partililere hakaret etti

Konu tabi ki dün yapılan Yüce Divan oylaması. 4 eski bakan için yapılan oylamada bazı Ak Partili milletvekillerini şok edecek bir sonuç çıktı.
Bu haber 1330 kere okunmuş.09 Nisan 2015, Perşembe - 11:37

 Hiç beklenmeyen 50’ye yakın fire için “Milli İrade tecelli etmiştir. Saygı duyulmalı” şeklinde bir açıklama beklerken, Millet iradesine küfreden milletvekilleri birbiriyle yarıştılar

Türk milletinin vicdanında belki de suçlu bulunan 4 eski akan için dün bir oylama yapıldı. TBMM Genel Kurulu’nda “4 eski bakan, Yüce Divan’a gönderilmeli mi?” önergesi oylandı. Oylama 4 eski bakan için ayrı ayrı yapıldı. “Bakara-makara” tapeleriyle özellikle mutaassıp kesimin tepkisini çeken Egemen Bağış, kendi vekillerinden de en az desteği gören isim oldu. 50 Ak Partili milletvekili “Egemen Bağış, Yüce Divan’a gitmeli” dedi.

Tabi ki oylama sonucunda Yüce Divan’a gitmemeleri yönünde bir sonuç çıktı. Bu kadar fire beklemeyen bazı Ak Partili vekiller ile iktidar yanlısı gazeteciler adeta Türk halkına hakaretler yağdırdı. Milletin tercihine hiç bu kadar alenen saldırılmamıştı.

Kimler milli iradeye hakaret etti?

Ak Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar Beyaz TV’de canlı yayında, kabul yönünde oy kullanan Ak Partili vekillere “hain ve alçaklar” dedi. Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner, daha önce istifa eden Ak Partililerin, dün kabul oyu verenlerden bin kat daha şerefli olduğunu, yani kabul oyu veren milletvekillerinin “Şerefsiz” olduğunu iddia etti.

Bu kadarla da kalmadı. Milletvekili vekili olduğu millete küfreder de, yalaka gazetecisi etmez mi? Eder tabi.  Gazeteci Fatih Tezcan, kabul oyu verenleri “kahpelikle” suçlarken, Cemil Barlas adındaki bir gazeteci de kabul oyu veren Ak Partilileri “riyakar” olarak niteledi.
 

Bu saygısız kişiliklere soruyorum. Sizin istediğiniz yönde bir sonuç çıkacaksa neden muhalefet var bu ülkede. Bir kişinin her dediğini onaylayacaksanız demokrasi olmayan başka bir ülkeye gidin. Hani çok eleştiriyorsunuz ya. Beşar Esad’ın yanına gidin. İran’a gidin. Krallıklara gidin. Burada sizin işiniz yok. Gitmezseniz de namertsiniz.  

 

Kabul oyu veren de, ret oyu veren de bizden. İster çekimser olsun, ister boş atsın. Kendi vicdanlarına göre ne yönde oy vereceklerse, bırakın versinler. İnsanların vicdanına da mı kilit vuracaksınız. 

Etiketler: Şamil Tayyar   hakaret  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki