Sanat’a mı, İslam’a mı saldırı?

El-Kaide üyesi 3 kişinin Fransa’nın Başkenti Paris’te Charlie Hebdo adlı mizah dergisine yaptığı saldırı ve 12 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan olay Fransa'nın 11 Eylül’ü olarak nitelendirildi.
Bu haber 1160 kere okunmuş.27 Kasım 2015, Cuma - 09:08

ABD’de yapılan 11 Eylül saldırısı sonrası Müslüman toplumlar nasıl terörist olarak gösterildiyse bu olaydan sonra da yine Müslüman toplumlar teröristlerle eşdeğer görülecek.

İslam’da “Bir cana kıyan, tüm insanlığı kıymış” sayılır. Bunu öncelikle belirteyim. Hiçbir terörist faaliyete Müslümanlar olarak onay vermeyi bırakın, en ufak bir sempati bile duymayız.


ABD’de 11 Eylül 2001 günü ikiz kulelere yapılan uçaklı intihar saldırısının aslında El-Kaide’nin bir girişimi değil de ABD derin devletinin bir komplosu olduğunu düşünüyorum. ABD’nin Ortadoğu’yu, İslam Dünyası’nı yeniden şekillendirme adına başlattığı Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde yaptığı plan 1994 yılında görüşülmüş ve kararlaştırılmıştır. 11 Eylül 2001’de yapılan saldırıdan hemen sonra Büyük Ortadoğu Projesi’nde “eylemler” safhasına geçilmiştir. 7 Ekim günü ilk saldırı Afganistan’a yapılmış ve Müslüman ülkeler bombalarla şekillendirilmiştir.


Gelgelelim dünkü saldırıya.
Siz sanat yapıyorum diyerek milyonlarca müslümanın peygamberinin karikatürlerini (Tüm tepkilere rağmen) çizip dalga geçeceksiniz. Müslüman dünyasından yapılan tepki açıklamalarına karşı dergiyi alıp elinize “Eleştiriler bizi yıldıramaz” diyeceksiniz. İslama hakarette sınır tanımayacağınızı ilan edeceksiniz. Sonra da 12 çizeriniz öldürülünce bunun adı “Sanat’a kurşun” mu olacak?

Yani demeye çalıştığı şu. Saldıranlar zaten bizden değil. İnancımız gereği can alan insanların yanında değil, her zaman karşısındayız da, kuzum bu hırsızın hiç mi suçu yok yahu?

Etiketler: Charlie   Hebdo  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki