Seçim anketlerine göre Ak Parti'nin oy oranları düşüyor

Ak Parti ve Tayyip Erdoğan'a yakın medya organlarında hiç gösterilmeyen araştırma sonuçlarına göre Ak Parti geri dönülmez bir düşüş yaşıyor.
Bu haber 1669 kere okunmuş.21 Şubat 2016, Pazar - 22:06

3 Kasım 2002 tarihinden bu yana Türkiye'yi tek başına yöneten Ak Parti, tarihinin en düşük oy oranına düştü. Metropoll Araştırma, Gezici Araştırma ve Sonar Araştırma şirketlerinin gündemin gerisinde kalan, Ak Parti ve Tayyip Erdoğan'a yakın medya organlarında hiç gösterilmeyen araştırma sonuçlarına göre Ak Parti geri dönülmez bir düşüş yaşıyor.

Vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'ye artık eskisi gibi güvenmiyor. Çözüm Süreci'ni başlatan ve PKK'lıların aşırı derecede güçlenmesine ses çıkarmayan Ak Parti iktidarı, Suriye'de de yanlış politika izledi. Son günlerde gelen şehit haberleri de vatandaşı çileden çıkarmış durumda. son 6 ayda gelen 300'ü aşkın şehidin sorumlusu olarak Ak Parti'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlış politikaları gösteriliyor.

Seçmen CHP ve MHP'nin başındaki isimlerden dolayı natif bulmakta zorluk çekiyor. Hele de son dönemlerde Devlet Bahçeli'nin koltuğa yapışmış görüntüsü vermesi MHP seçmenini bile partiden uzaklaştırıyor. HDP, kemik oylarını kaybetmemek için taraf seçiyor. Türkiye partisi olmaktan vazgeçen HDP, PYD ve PKK saldırılarına sessiz kalarak Türk askerini ve devletini suçluyor. Bu da kendi seçmenine şirin görünme çabası olarak nitelendiriliyor.

CHP seçmeni artık umudunu kesmiş durumda. Muharrem İnce'nin partinin başına geçmesini isteseler de bunun artık zor olduğunu da kabul ediyorlar. Ak Parti'ye oy vermektense Kılıçdaroğlulu CHP'yi desteklemekten geri kalmıyorlar. CHP'nin son anketlere göre oyu hiç değişmedi. 1 Kasım erken seçimlerinde aldığı oyunu koruyan CHP'nin kemik oyunun da bu oranda olduğu ifade ediliyor. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki