Seçimler 9 Haziran 2013'te yapılacak olsaydı

Erken seçim yapılsaydı. 25.Dönem genel seçimlerini 7 Haziran 2015 Pazar günü yapacak olmasak da, 9 Haziran 2013 Pazar günü yapsaydık. Ülkede 2 yıl önce bir genel seçim olsaydı. Neler mi olurdu?
Bu haber 945 kere okunmuş.23 Kasım 2015, Pazartesi - 22:35

Seçimin sonuçlarında değilim. Ancak seçimlere hazırlanırken aday adaylarının sosyal medyadaki yapacakları paylaşımlar, Erdoğan’ın gözüne girme konusunda kullandıkları araç yine aynı olurdu. Ama birazcık farkla tabi.


Biraz daha açayım anlatmak istediklerimi.

Şimdi aday adayı olanların Cumhurbaşkanı’ndan adaylık icazeti alabilmek için Fethullah Gülen ve hareketine ne kadar saldırdıklarını görüyorum. Adaylığın anahtarı neredeyse “Gülen Cemaati’ne ve Fethullah Gülen’e saldırmak" olmuş. Ak Parti’de aday olmak mı istiyorsunuz. Projeler üretmenize gerek yok. Halkın içine karışmanıza gerek yok. Anketler yapıp da, kamuoyunun nabzını ölçtüğünüz verileri genel merkeze götürmenize gerek hiç yok. Çünkü bunlar ikinci sırada kalıyor. İlk sırada Paralel Yapı adı verilen Gülen Cemaati’ne saldırmak geliyor. Adaylığı garantilemek için sosyal medya hesabınızdan Gülen Cemaati’ne en ağır hakareti yapın. Yarın adaylığınız açıklanmasa da, partide en saygı gören kişilerden biri mertebesine yükselebilirsiniz.


Seçimler 7 Haziran 2015’te değil de 9 Haziran 2013 tarihinde yapılmış olsaydı eğer yine kullanılacak malzeme aynıydı. Fethullak Gülen ve Cemaati. Ancak kullanma menfi yönde değil, bu defa müspet yönde olacaktı. Ak Parti’den adaylık kapmanın en kolay yolu; Cemaate övgüler dizmek, Fethullah Gülen’in sevdiği kişilerle fotoğraflar çektirip sosyal medyada onları paylaşmak ya da Gülen’in sözlerini paylaşmak olacaktı.


Yani anlatmaya çalıştığım nokta şu; Fethullah Gülen dün iyiyse, bugün de aynı kişi. Dün kötüyse, yine bugün de aynı, değişmedi. Değişen sadece Erdoğan’ın ona karşı tavırları. Dolayısıyla da adaylık kapmak isteyenlerin tavırları değişti. Sayın aday adayları lütfen kendiniz olun. Ünlü bir şarkıcımız bir şarksında ne diyordu hani; "Yeter ki sen kendin ol, böyle çok daha güzelsin”.


Üzüldüğüm nokta ne Gülen ne de Erdoğan. Canımı sıkan tek şey, bizi yönetmeye aday kişilerin, seçilmek için aslında olmadıkları gibi olmaya çalışmaları. Olduğu gibi görünmeyen, göründüğü gibi de olmayan yüzlerce kişinin ülkeyi nasıl yöneteceğini varın siz düşünün. 

Etiketler: SEÇİM   ERKENSEÇİM  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki