Şerefsizin (!) teki, ne Gazi’si

Toplumdaki kutuplaşma o derece ileriye gitti ki, şehitlerimiz ve gazilerimizi bile siyasi görüşlerine göre o mertebelerde görmeye başladık.
Bu haber 907 kere okunmuş.29 Kasım 2015, Pazar - 16:51

Toplumdaki kutuplaşma o derece ileriye gitti ki, şehitlerimiz ve gazilerimizi bile siyasi görüşlerine göre o mertebelerde görmeye başladık. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Belediye Otobüsünde şoför ile Gazi Yılmaz Yiğit arasında bir tartşma çıkıyor.

Tartışma medyaya düşünce, Ankara’da Melih Gökçek zor duruma düşmesin diye, kendi kanalı Beyaz TV’de 12 saniyelik bir görüntü yayınlanıyor. Bu görüntüden sonra Gazi Yılmaz Yiğit’in aslında CHP üyesi olduğu yönünde açıklamalar ve haberler medyada yer buluyor.


Toplumda zaten CHP’yi sevmeyen %50’lik bir kesim var. Gazi’ye direkt olarak yüzde 50’lik kesim bir anda düşman oluveriyor. “Gazi değil provokatör”, “Bu Gazi değil CHP’li bir Şerefsiz”, “Otobüse kavga çıkarmak için binmiş”, “Gaziler de bu şerefsizin yüzünden töhmet altında kalıyor”, “Paralelci Gazi”, “Gezici Gazi” gibi binlerce yorum atıldı sosyal medyada.

 Görüştüğüm en yakın arkadaşlarımdan biri de bu konu açılınca “Şerefsizin teki, ne Gazi’si” diyerek medyanın gözlerini nasıl kör ettiğini gösterdi bana.

Aslında ne olmuştu?

Beyaz TV neden 12 dakikalık görüntüden kendi seçtiği 12 saniyelik görüntüleri servis etmişti izleyicilerine? “Gazinin iddiaları yalan çıktı” haberini, 12 dakikalık videodan kesip çıkarıp oluşturdukları bir haberi sundular. Gazi’yi bu haber ile haksız çıkarmaya çalıştılar.

2007 yılında Şırnak’ta mayın tuzağına düşen 21 askerden biriydi Yılmaz Yiğit. İki kolunu, Bir bacağını ve bir gözünü kaybeden kahraman gazimize, sadece bir kare görüntüsüyle düşman oldu birçoğumuz .

Hiç düşündünüz mü? Empati yaptınız mı? Sizin ya da annenizin, babanızın, veyahut yavrunuzun bir kolunun olmadığını.. Ya da bir bacağının kesildiğini. Ya da iki kolunun olmadığını hayal ettiniz mi?

Siyaseti bir yana bırakalım. Vatanı için iki kolunu, bacağını ve gözünü feda eden bir Gazi’nin sadece kesip yapıştırılmış, oluşturulmuş bir videosunu Melih Gökçek’in kanalı verdi diye kahraman gazimize düşman mı olacağız?

Onun psikolojisini hiç düşündünüz mü? Tırnağınız çıksa, toplum içine çıkmaya utanan sizler, bu halde bir gazinin, sebepsiz yere küfretse bile sesimizi çıkarmamamız gerekirken, biz ona karşı güçlünün yanında olarak, bir anda düşman olduk.

Asıl videoda, 12 dakikalık olanda olay şöyle gelişiyor.. Aynen konuşmaların başlaması:

Otobüs Şoförü: Sizin Kartınız var mıydı?

Gazi Yılmaz Yiğit: Lütfen bakar mısın?

Otobüs Şoförü:  Tamam uğraştırma beni. Hadi inin lütfen hemşerim ya. Kapıyı açtım. Benim söylememe gerek yok.

Gazi Yılmaz Yiğit:  Kartımı görmek istiyorsun ben de gösteriyorum. Niye kızıyorsun?

Otobüs Şoförü: Arkadaşım ben kızmıyorum. Ben söylemeden göstereceksin. Hayret bir şey ya.

Gazi Yılmaz Yiğit: Göreceksin ablicim göreceksin bakacaksın o zaman.

Otobüs Şoförü: Çıkartıp göstereceksin.

Gazi Yılmaz Yiğit: Ben nasıl göstereyim. Protez diyorum ya. gözüne mi sokayım?

Etiketler: gazi   melih gökçek  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki