Son seçim anketinde hangi partinin oy oranı ne durumda?

1 Kasım seçimlerinin ardından seçim anketi sonuçları daha seyrek yapılmaya başlansa da KONDA'nın son anket sonucu, seçimlerden sonra çok fazla değişiklik olmadığını gösterdi.
Bu haber 2878 kere okunmuş.01 Mart 2018, Perşembe - 18:31

1 Kasım seçimlerinin ardından seçim anketi sonuçları daha seyrek yapılmaya başlansa da  KONDA'nın son anket sonucu, seçimlerden sonra çok fazla değişiklik olmadığını gösterdi.

Seçim anketi yapan KONDA, Ak Parti'yi sevindirirken, CHP, MHP ve HDP'yi kızdıracak.  AKP MKYK'da gündeme gelen anket sonucuna göre KONDA seçim anketinde Ak Parti'nin oy oranı yüzde 51,1'e yükseldi. 

Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Köşk'e çıkmasında büyük rol oynayan KONDA'nın araştırması 28 ilde, 2 bin 510 kişiyle görüşülerek yapıldı. 

Ocak ayında yapılan ankette muhalefet partileri adeta hüsran yaşadı. CHP yüzde 24.9 oranına düşerken, son günlerde kurultay sancısı çeken MHP'nin oy oranının yüzde 11,7 olduğu ifade ediliyor. 1 Kasım seçimlerinde barajı kılpayı geçen HDP'ninse yüzde 10,1'e gerilediği görülüyor.

Ak Parti'ye oy veren seçmenin MHP'ye yönelmesi beklentisi de son günlerde MHP lideri Bahçeli ve ekibinin tabanı dikkate almayan antidemokratik çıkışları yüzünden gerçekleşmemiş gibi görünüyor.  Terör eylemlerinin bu denli artmasına, dış politikadaki başarısızlıklara rağmen Ak Parti'nin oylarını yükseltmesi, seçmenin muhalefet partilerinden umudunu kestiğini gösteriyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki