Tanıtım Yazısı nedir? Tanıtım yazısı ücretleri ne kadar?

Web sitesi olanlar için artık vazgeçilmez faaliyetlerden biri de tanıtım yazıları.
Bu haber 1869 kere okunmuş.13 Kasım 2015, Cuma - 21:38

 Web sitesi olanlar için artık vazgeçilmez faaliyetlerden biri de tanıtım yazıları. Tanıtım yazıları niçin verilir? Tanıtım yazısı nedir? Tanıtım yazıları ücretli olarak ne kadardan veriliyor? Tanıtım yazısının sitenin yükselmesinde etkisi var mıdır? Tanıtım yazılarını kimler yazar?

Tüm bu soruların cevabı bir webmaster için vazgeçilmez öneme sahip. İlk önce Tanıtım yazısının ne olduğunu yazalım isterseniz. Adı üzerinde etanıtım. Sitenizi arama mototrlarına tanıtmanızı sağlar. Dolayısıyla siteye girenler artar ve kazancınızı artırabilirsiniz.

Tanıtım yazısı kaç kelime, kaç karakter olmalı?

Tanıtım yazısı bir siteyi tanıtan en az 300 kelimeden oluşan bir makaledir. Bu karakter olarak da 2500-300 arasıdır.  Bu yazıda en az 1 adaet aktif link alınır. Bu link sayısı ortalama 3 ya da en fazla 5 olabilir. Bu linkerin kaldırılmaması gerekir. Yani tanıtım yazısı eklettiğiniz sitenin bu yazıyı daha sonra (3-5 ay sonra) kaldırmaması gerekir. Tanıtım yazıları kalıcılık arzeder. Yazılar sayfadan kaldırılırsa Google botları sitenizi bulmak için afallama sürecine girer. Bu da sizin google'de düşmenize ve Alexa değerinizin de yükselmesine sebep olur.

Hangi sitelere tanıtım yazısı eklenmeli?

Taıtım yazıları ücreti ne kadardır? Tanıtım yazısını yayınlatacağınız site, tanıtım yazısının ücretini belirler. Bu fiyat belirleme olayında özellike sitenin Alexa eğerinin düşüklüğü etkilidir. siteye girişler de bunda etkilidir. Önemsenmese de Pagerank ve Tr değeri de tanıtım yazısı vereceklerin dikkat etmesi gerekenlerdendir.

Tanıtım yazısı ücretleri ne kadar?

Ücret olarak aşağı yukarı 100-150 tl fiyatlar şu anda isteniyor. Bu ücretler 50 TL'ye kadar düşebiliyor. Ancak sitenin kalitesine bakarak düşük fiyatlara aldanmamalı.

Hangi sitelere tanıtım yazsısı ekletilmemeli?

Sitenin güncel olmasına ve aktif bir site olmasına dikkat edilmeli. Alexa değeri 4000'ün üzerinde olan bir siteye tanıtım yazısı vermenizi tavsiye etmem. Global değeri 150 K'nın üzerinde olan siteleri tercih etmemeniz yararınıza olacaktır.

Tanıtım yazılarını kimler ne kadara yazıyor?

Tanıtım yazılarını iyi kompozisyon yazan kişiler yazabilir. Özellikle dil bilgisi kurallarına uygun bir yazı yazdırılmalı. Üstünkörü yazılan yazılar sitenizi olumsuz etkiler. Arama motorları artık dil bilgisi kurallarına da önem veriyor. Tanıtım yazısını özellikle edebiyat öğretmenlerine yazdırabilirsiniz. Bu yazılar için yazının uzunluğuna göre ücreti değişir. 300 kelimelik bir tanırım yazısını asgari 10 TL'den yazdırabilirsiniz.

Google'de yükselmeniz dileğiyle..

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki