Türkiye-İsrail ilişkilerinde anormal seyir

Günlerdir gündemde. Maalesef İsrail dünyanın gözü önünde insanlığı yok ediyor ve hiç bir ülkeden gerçek bir tepki çıkmıyor.
Bu haber 1802 kere okunmuş.06 Ocak 2016, Çarşamba - 18:45

 Günlerdir gündemde. Maalesef İsrail dünyanın gözü önünde insanlığı yok ediyor ve hiç bir ülkeden gerçek bir tepki çıkmıyor. En sert tepki Venezüella ve Şili'den geldi. Venezuella, İsrail Büyükelçisini sınırdışı etti, Şili ise ticari ilişkilerini askıya aldığını duyurdu. Bizim ülkemizde ise bürokratlar koltuklarında..

Gazze'nin en çok dillere pelesenk edildiği ülkeyse Türkiye. Türkiye Başbakanı ve Bakanları gittikleri her yerde Gazze ile ilgili bir açıklama yapıyorlar. İsrail karşıtı açıklamalar yapmakta dünyanın tüm ülkelerini geride bıraktı bakanlarımız. Tebrik mi edelim? Aslında gerçekten tepki verseler ellerini öperiz, takdir ederiz. Ancak samimiyetinize inanmıyorum. Bakanların kameralar karşısına çıkarak Gazze şovu yapması midemi bulandırıyor. Katledilen yüzlerce Gazze şehidinin üzerinden siyaset yaptıklarını düşünüyorum. Bunu sadece ben mi düşünüyorum? Hiç sanmıyorum. Brezilyalı karikatürist de yapılanları iki yüzlü bir tavır olarak değerlendiriyor.

Bakanların gündeme getirdiği diğer bir konuysa Başbakan'ın 29 Mart 2009 seçimleri öncesi 30 Ocak 2009 tarihinde yaptığı One Minute çıkışıydı. Oy oranları iyice düşen Erdoğan'ın Davos'ta yaptığı bu hamle, ona, seçimlerde oy oranı olarak dönmüştü. Bugünlerde bakanlar söz birliği etmişçesine Erdoğan'ın Davos çıkışını gündeme getiriyorlar. Ak Parti kurucularından Nevzat Yalçıntaş'ın yaptığı açıklamada, Davos'un bir kurgu olduğunu düşündüğünü açıklamıştı.

Hani seçim sloganları neydi iktidarın? Ben lafa değil icraaa bakarım. biz de laflara değil icraatlara bakmak istiyoruz. Irak Hükumetini karşınıza alarak (Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız açıklamalarınıza rağmen) bölgesel Barzani hükumetiyle petrol konusunda anlaştınız. Buna Irak Hükumeti açık açık karşı çıktığı halde, o anlaşmayı yaptınız. Barzani'nin gönderdiği petrol de bizim kanalımızla İsrail'e akıtıyor. Bakan açıkladı. Bu özellikle seçilmiş bir ülke değil dedi. Yani Oradan elen petrolün İsrail'e aktığını doğruladı.

Başbakan Erdoğan, 104 yıldır sadece 10 kişiye verilen, 2005 yılında 11.'si kendisine takdim edilen Yahudilerin 'Üstün Cesaret Madalyası'nı neden iade etmiyor? Bu madalyanın bir özelliği de 104 yılda bu ödülün sadece yahudilere verilmiş olması. 11. ödül de yahudi düşmanı, müslüman bir Başbakan olan Tayyip Eroğan'a veriliyor.

Musevilerin dışında ilk kez bir başka din mensubuna verilen 'Üstün Cesaret Madalyası'nı neden iade etmiyor Başbakan? Mademki İsrail yanlış yapıyor ki bu aşikar. dünyanın gözü önünde müslümanları, kadın çocuk, yaşlı demeden vahşice öldürüyor.

Kısacası 'Ben lafa değil, icraata bakarım'

Sevim Güler / Aydın

Etiketler: yorum   haber  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki