Türkiye nereye gidiyor!

Ülke tabir yerindeyse toz duman. Plan üzerine planlar yapılıyor.Medyaya yansıyanlar sadece görünen yüzü...Kimin eli kimin cebinde belli değil.
Bu haber 1870 kere okunmuş.17 Ocak 2016, Pazar - 20:42

Siyaset yargıya, yargı polise, polis yargıya, cemaat hocaya güvenemez olmuş durumda....
Vatandaş şaşkın, kime, neye inanacağını bilemez oldu.
Kuvvetler ayrılığı prensibi ayaklar altında. Derin planlar, dönen dolaplar.
Yarın nasıl bir kaosla uyanacağımız belli değil.
Demokrasi dedikleri çıkarlara göre yontuluyor...
Yani işimize nasıl gelirse. 
Hukuksa  Yerlerde sürünüyor.
En yetkili ağızlar bile ülkede hukukun sancılı olduğunu söylüyorsa gerisini siz düşünün.
 
Hedefte hep başbakan vardı. Ulaşmak için Merkez bankasına sızmaya çalıştılar tutmadı. Halk Bankasına göz koydular. Çünkü paraya hakim olurlarsa devlete sahip olacaklardı.
IMF'yi tekrar getirmek için çabaladılar. Bizi borçlandırıp kucağa tekrar oturtmak istiyorlardı olmadı  başaramadılar.
Devletin önemli kademelerinin bir bir Milli  olmasından rahatsız oldular. Hakan Fidan'ı hedef aldılar. O da tutmadı...
Bu ülkenin Tekrar büyük bir Osmanlı olması; onların bitmesi demekti. Geçmişte olduğu gibi sadece onlara taşeronluk yapmamızı istediler, gezi olaylarıyla çatıştırmaya kalktılar.Yine tutmadı planları.. Allahın izniyle tutmayacaktırda...
Şaha kalkmış giden bir Türkiye, kimsenin hayal dahi edemediği bir şekilde güçleniyor büyüyor.. İhracat rekorlar kırıyor..
Çıkarlarımıza göre füzemizi silahımızı istediğimiz ülkeden alıyor, dahada önemlisi artık bir çoğunu kendimiz üretiyor,  yazılımlarını dahi  kendimiz yapıyoruz...
Dünyada Türk rüzgarları esiyor.İsmi her ne kadar Türkiye olsada Selçuklu gibi,Osmanlı gibi Dünyaya yön verecek bir Türkiye doğuyor..  Bu da ister istemez birilerinin uykularını fena halde kaçırıyor. Kaçırmış durumda...
 
Böyle yükselişe geçen Ülkenin mimarı ise Türk halkının  bağrına bastığı Başbakan Erdoğan'dır.. Böyle olunca onu oradan indirmekten başka çareleri yok...Son haftalarda, Türk hükümetine, Başbakan Erdoğan'a, iktidarın beyin takımına yönelik yayınlar ve analizlerin arka planına bakınca, yine aynı çevreleri görmekteyiz. Tek fark Yeni muhalafet Gülenciler, CHP ise  bunların siyaset ayağı gibi çizgisinden sapmıyor zaten..
 
Şunu herkes bilsin ki, bundan sonra Türkiye bağımsızlığını kimseyle paylaşmamaya kararlıdır... Bu halk kendi getirdiği Hükümete gereken desteği her zaman verecektir. İMF'den kurtulduk, Ergenokon vari derin çeteleri yargılıyoruz.. Siyasi ve ekonomik istikrarı devam ettirerek, yerli yabancı çetelere de gereken dersleri halk sandıkta tekrar verecektir.. 
 
Yunus Kaba /  Sinop
 
 

Etiketler: cemaat   hükümet   ABD  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki