Türkiye, Suriye'yi işgal edecek mi?

Türkiye, Suriye'ye girecek mi sorusunun cevabı henüz belli olmasa da independent öyle bir yorumda bulundu ki, Türk halkının adeta yüreği ağzına geldi.
Bu haber 1312 kere okunmuş.01 Şubat 2016, Pazartesi - 22:42

Türkler öteden beri savaşçı bir millet olsa da, Atatürk'ün "Yurtta barış, Dünyada barış" anlayışıyla savaşa karşı durmaya ve her sorunu barış yoluyla çözmeye meyilli hale geldi. Suriye'de bir iç savaşın patlak vermesi ve Türkiye'deki yöneticilerin de bu savaşa fiili olarak olmasa da siyasi olarak taraf olması ve sonrasında ortaya çıkan mülteci sorunuyla ülkenin mülteci istilasına uğraması, Suriye sorununu bir iç sorun olarak görmemize neden oldu.
 
Peki Türkiye Suriye'ye bir saldırıda bulunur ve Suriye'yi işgal etmeye kalkar mı? Independent yorumcusuna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karizmasını çizdirmemek için böyle bir yolu deneyebilir. Çünkü Türkiye'nin Suriye politikası içinden çıkılmaz bir hale geldi. Işid ve PYD sorunu Esad'ın da önüne geçti. Türkiye'nin kırmızı çizgileri bir bir geçilmesine rağmen Türk yöneticilerden henüz fiili bir adım gelmedi. Ancak bu beklenti hala son bulmuş değil. Türkiye, Suriye'yi işgal edebilir ve sorunu kökünden çözme yoluna gidebilir. 
 
Suriye'ye yönelik böyle bir işgal iddiası dünyada yoğun bir biçimde tartışılmaya devam edilmesine rağmen Tükiye'yi yönetenlerden henüz bir açıklama gelmedi. 

Etiketler: Suriyeli   Mülteciler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki