Türkiye'de ekonomik ve sosyal yaşam

Gündem her geçen gün daha içinden çıkılmaz bir hal alsa da vatandaş olarak rahatız maşallah. Etliye sütlüye karışmıyoruz.
Bu haber 1054 kere okunmuş.02 Aralık 2015, Çarşamba - 19:55

 Ekonomi iyiye gidiyor. İşsizlik 3 milyonun bir kaç yüz bin altında.

Türkiye, Ortadoğu’da süper güç olmuş.Irak, İran, Suriye ve ABD bize sormadan bölgede kuş uçuramıyor.


Türkiye’de eğitim sistemi çağ atladı. Eğitim almış başını gitmiş. Öğretmen almaya bütçesi olmayan devletimiz, milyonlarca öğrenciye bedava tablet bilgisayar dağıtıyor. Uzaya eleman göndereceğiz yakında.


Türkiye bugünün değil yarının teknolojisine göz dikmiş. Askeriyemiz öyle ilerledi, teknoloji hamlesi yaptı ki; ABD ve Çin bizden uçak parçaları ithal ediyor. Piyade tüfeği geliştirdik. Bu tüfek Almanya’da milli ekipmanlar arasına girdi. Onlara da piyade tüfeği satacağız.


 Türkiye o kadar gelişti ki; 477 televizyon kanalı açıldı. Halkın alım gücü o kadar arttı ki, açılan bu kanalların birçoğunda gün boyu reklam yapılıyor.


Türkiye’deki vatandaşların alım gücü o kadar yükseldi ki; bir ailede 6 kişi varsa, 6’sının da cep telefonu var. Hepsi de aylık olarak fatura ödüyor ve devlet bu faturalardan gani gani vergi alıyor.


Türkiye o kadar zengin bir ülke ki; Beyazsaray’ın 10 misli büyüklüğünde ve 10-15 kat fazla para harcayarak dünyanın en büyük cumhurbaşkanlığı sarayını yapıyoruz.
Ülkemiz Türkiye o kadar yardımsever bir ülke ki; eli ayağı tutan, zıpkın gibi 500 bin savaştan kaçan deikanlıyı ülkemize kabul ediyor. O delikanlılara devletimiz bakıyor. Onlar da fırsat bu fırsat deyip 1 yılda 30 bin çocuk yapmışlar. Ne yapsınlar ne de olsa devletimiz ihtiyaçlarını karşılıyor. Ya hemen eleştirmeyin, “Ensar olmayalım mı yani?” .. Haa bu arada savaştan kaçmanın dinimizdeki hükmü şöyle: Ayette; “Kim ki savaştan kaçarsa, o, Allah’tan bir gazaba uğrar, onun yeri cehennemdir. O ne kötü varılacak yerdir” buyuruluyor.


Demokrasimize de değinmek lazım. Türkiye o kadar demokratik bir ülke ki; Bir kişi aynı anda, 360 milletvekilini, 2 cumhurbaşkanını, 25 bakanı, 1 başbakanı, düzinelerce müsteşarı, genel müdürü ve sayamadığım binlerce üst düzey yöneticiyi seçebiliyor.


Türkiye’de insan hakları o derece gelişti ki; 35 bin masumun kanı elinde olan bir yaratık bile dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan haklara, konfora, sağlık hizmetlerine ve rahata sahip.


Türkiye öyle büyük bir ülke ki; koltuğa her oturanın, sömürmek amacıyla oturduğu, görev yaptığı andan, koltuğundan kalktığı ana kadar sömürdüğü halde, sonra geleceklere hala bir şeylerin kaldığı muazzam bir ülke..


Türk halkı o kadar tok gözlü, fedakar, halinden memnun bir halk ki; tek derdi, “Bugün akşam neden Kurtlar Vadisi’nde yeni bölüm konulmamış?”, evet tek derdi bu..

Pana Film keşke bugün yeni bölüm yayınlasaydınız da bu vatandaşların hiç bir derdi kalmasaydı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki