Türkler Türk sitelerini en çok sorgulama için kullanıyor

Bir sitenin en çok ziyaret edilenler sıralamasında kaçın olduğunu ve sitenin değerlerini merak eden internet kullanıcıları internet sitesi sorgulama hizmeti veren wmaraci.com, R10.net ve Fuub.net adreslerini kullanıyor.
Bu haber 2458 kere okunmuş.01 Mart 2016, Salı - 12:40

Türk kullanıcılar site analiz sistemlerini kullanıyor. Bir sitenin en çok ziyaret edilenler sıralamasında kaçın olduğunu ve sitenin değerlerini merak eden internet kullanıcıları internet sitesi sorgulama hizmeti veren wmaraci.com, R10.net ve Fuub.net adreslerini kullanıyor. 

Bir sitenin Alexa sıralamasının yanında Trust Flow ya da Mozrank değerlerinin de sorgulanabildiği aynı zamanda DMOZ kaydı olup olmadığının da öğrenilebildiği site sorgulama sayfalarında geçtiğimiz yıl internet kullanıcıları 1 Milyar'dan fazla sorgulama yaptı. Yabancı site sorgulama sayfalarının dışında Türk kullanıcılar en çok wmaraci.com'u kullandı. Daha ayrıntılı bir sorgulama sistemi hazırlayan R10 Analiz sayfası da bu konuda en çok kullanılan site oldu. Türkiye'nin webmaster sitelerinden olan Fuub.net de webmasterlerin sıklıkla kullandığı site sorgulama sayfalarından oldu. Sorgulama sonucunda Türkiye'de en çok ziyaret edilen ilk 3 site de yabancı siteler oldu. İlk sırada Google.com olurken, 2. sırada Facebook.com, 3. sırada da Youtube.com yer aldı. Google şirketinin Türkler için hazırladığı Google.com.tr de en çok girilen siteler sıralamasında 4. sırada yer aldı.

Türk sitelerinin ülkede en çok ziyaret edilen siteler içine girememesi teknolojiyi yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da gündemindeydi. Erdoğan danışmanlarına talimat verdi. Türk sitelerin geliştirilmesi ile ilgili hususunda çalışmaların önümüzdeki aylarda başlatılması bekleniyor..

Etiketler: R10.net   wmaraci.com   fuub.net  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki